×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “MS1: cietuma gals”

ReklāmfotoReklāmfoto

Likam Besonam jau daudzus gadus ir rokās shēma, kā veidojamas filmas, un ļoti bieži oriģinalitāte izkūst naudas pelnīšanas nolūkos. Arī trilleris “MS1: Cietuma gals”, kas veidots pēc šā francūža oriģināldarba, nepakāpjas virs vidusmēra, un divus mēnešus pēc pasaules pirmizrādes tas nonācis arī Latvijas kino distribūcijā.

 

Snovs ir aģents, kurš nogalinājis savu pārinieku, taču tad saprot, ka ir “uzmests”. Pēc iespaidīgas pakaļdzīšanās epizodes viņš nonāk aci pret aci ar nežēlīgu pratinātāju, bet pēc tam iegūst iespēju laboties, ja vien no ārpus Zemes atmosfēras robežās esoša cietuma, kurā ieslodzīti visneprognozējamākie noziedznieki, izglābs prezidenta meitu. Apveltīts ar cinisku izteiksmes veidu un parupjām manierēm, viņš kļūst par pasaules kārtības glābēju, protams, atstājot arī vietu romantikai un jokiem, un viens no tiem tiešā tēmējumā veltīts pasaules kino vēstures slavenākajai vesternu ikonai Džonam Veinam, kura tēlojums tik ļoti paticis aģenta Snova tēvam, ka viņš savam puikam devis Veina īsto un nemaz ne vīrišķīgo vārdu Marions.

Trilleris “MS1: Cietuma gals” jau pavisam drīz pēc pirmizrādes atpelnīja salīdzinoši pieticīgo budžetu – 20 miljoni ASV dolāru –, taču specefektu pārbāztais kinostāsts nekādi nespēja pārliecināt kinokritiķus, kuri, pieverot acis uz austrālieša Gaja Pīrsa neveiksmīgajiem centieniem izveidot pārliecinošu varoni, nav spējuši pārvarēt barjeru, uz kuras lieliem burtiem rakstīts “naudas pelnīšanai”. Šī filma, kas pēc visiem nosacījumiem atbilst B kategorijas kinodarbam, bez Lika Besona vārda titros, visticamāk, nemaz nenonāktu kinoteātros, bet nokļūtu videonomās.

Režisors: Džeimss Māters, Stīvens Sentledžers

Lomās: Gajs Pīrss, Megija Greisa, Pīters Stormārs, Lenijs Džeimss, Vincents Rīgens, Džozefs Gilgans

No 15. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+