×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Operācija “Skyfall””

ReklāmfotoReklāmfoto

Daniels Kreigs jau trešo reizi, iejūtoties Džeimsa Bonda lomā, vēl augstāku latiņu pacēlis vienam no visu laiku iemīļotākajiem kinovaroņiem, kurš Sema Mendesa režijā gan atgriezīsies pagātnē, lai nokārtotu rēķinus ar bērnību, gan sakārtos savas attiecības ar apkārtējo pasauli un, protams, glābs mūs visus no neiedomājami talantīga, taču arī vājprātīga nelieša nodomiem.

 

Jau ir zināms, ka Kreigs atveidos Bondu vēl divās filmās, taču “Operācija “Skyfall”” fināla notikumi uz mūžiem mainīs šīs franšīzes notikumus.

 

 

Pēc trakulīgas pakaļdzīšanās pa Stambulas māju jumtiem Džeimss Bonds vēl paspēj pacīnīties uz braucoša vilciena jumta, bet tad M pavēlēts šāviens viņu uz ilgu laiku izsit no ierindas vārda tiešā nozīmē. Neizpildījis uzdevumu, vīlies priekšniecībā un pamazām cenšoties atgūt bijušo fizisko formu, viņš slaistās ar turku daiļavu un regulāri tukšo nākamo viskija pudeli, lai nejauši ziņās padzirdētu, ka MI6 draud lielas ziepes – Londonas centrā ir uzspridzināts galvenais birojs, ir mirušie, ir, protams, arī ievainotie, bet tas ir tikai sākums nežēlīgā spēlē, kuras pretinieks nav zināms, kaut arī ir skaidrs, ka viņš ir savējais vai vismaz bijis tāds, līdz kāds izšķirīgs notikums licis viņam pāriet līnijas otrā pusē. Pēc šiem teroraktiem un aģentu dzīvību apdraudējuma ir krietni sašķobījusies arī M karjera, un Bonds atgriežas dzīvē, lai ne tikai sev, bet arī pārējiem parādītu, ka nav ierūsējis un ka tieši ar viņa palīdzību būs iespējams atgūt iepriekšējo pasaules kārtību. Taču, nonācis aci pret aci ar bijušo M mīluli Silvu, pat viņam vaigs nodreb, jo šis vīrs žēlastības nepazīst – viņa dzīvi uz priekšu dzen atriebība, un ceļā pēc tās viņš neapstāsies ne uz mirkli.

“Operācija “Skyfall””, pateicoties Bondam, protams, ir guvusi krietni lielāku reklāmu, nekā tas izdodas daudzām citām filmām, taču šis ir Bonda 50. jubilejas gads, un Sema Mendesa režijā veidotā jaunākā filma ir vairāk nekā pieklājīga dāvana no martini uz viskiju pārgājušajam supervaronim.

Acis gan jāpiever uz iespaidīgo hronometrāžu – 2 stundas 23 minūtes (!), jo vairākas epizodes varēja mierīgi palikt uz montāžas galda, taču to pilnībā aizēno britu humoriņš, kas šajā – jau 23. bondiādes oficiālajā filmā – uzdzirkstī ik pa laiciņam, izraisot gan sirsnīgu ķiķīti skatītājiem, gan arī ļaujot paamizēties pašiem aktieriem. Kaut arī neizbēgot no sentimenta un tomēr izvairoties no stereotipiskajām Bonda meiteņu lomām, un pat gandrīz iztiekot bez tipiskajiem gadžetiem, “Operācija “Skyfall”” ir askētiska un pārdomāta Bonda kārtējā sērija, kas noliec galvu vēstures priekšā un uzsver, ka pārmaiņām jānotiek. Kā jau intervijā atzinis Daniels Kreigs, tiklīdz viņš sajutīsies, ka ir par vecu Bonda lomai, viņš atbrīvos vietu, bet arī ir zināms, ka viņa plānos ir vēl (vismaz) divas reizes iejusties tik iekārotā Bonda lomā.

 

UZZIŅA:

“Operācija “Skyfall””/”Skyfall”

ASV, Lielbritānija, 2012.

Režisors: Sems Mendess

Lomās: Daniels Kreigs, Havjērs Bardems, Džūdija Denča, Ralfs Fainss, Bens Višovs, Naomi Harisa, Berenise Marlo, Alberts Finnijs, Rorijs Kinīrs, Helēna Makrorija

No 2. novembra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+