×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Pī dzīve

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau iekļauta kino ražas potenciālo balvu sarakstā, Anga Lī piedzīvojumu filma “Pī dzīve” trīs kategorijās kandidē uz “Zelta globusiem”, un neticas, ka tā netiks iekļauta arī “Oskaru” nominantu listē.


 

Jana Martela romāns ne vien sagādāja tā autoram slavu un Bukera prēmiju, bet arī Holivudas producentu interesi, kas gan līdz taustāmam formātam – gatavai filmai – ievilkās daudzu gadu garumā, līdz beidzot režisora amatā tika apstiprināts Angs Lī. Jau iepriekš izpelnījies cieņu ar savām filmām un īpaši rūpīgo attieksmi pret materiālu, šis Taivānā dzimušais režisors, producents un scenārists, kuram drāma “Kuprainais kalns” sagādāja “Oskaru” par labāko režiju, ķērās pie darba, lai arīdzan apgūtu tik modīgās 3D tehnoloģijas. Ne visas epizodes, kas nav filmētas ierastā kārtā, ir gludas kā zīds, jo vietumis spraucas laukā datortehnoloģiju kropļojumi, taču meditatīvais un teju neticamais stāsts, ko atklāj Pī, vien filmas finālā iegūst reālistiskas aprises, taču, kā retoriski vaicā piedzīvojumiem bagātā dzīvesstāsta īpašnieks, tikai katrs pats var izlemt, kam ticēt, un Anga Lī režijā gribētos, protams, ticēt tam neparastākajam, gandrīz neiespējamajam stāstam.

Pī ir apbrīnojami zinātkārs puika, kuru par visu vairāk interesē uzzināt ko jaunu, taču visvairāk puisēnu interesē Bengālijas tīģeris, vārdā Ričards Pārkers, kurš mīt viņa tēvam piederošajā zoodārzā. Taču, kad ģimenes galva, apsvēris visus par un pret, nolemj pamest dzimteni, lai dotos uz Kanādu, un ģimene ar visiem zoodārza zvēriem atrodas okeāna vidū kravas kuģī, nevienam nav pat i mazākās jausmas, ka izglābties nežēlīgā vētrā izdosies vien Pī un dažiem dzīvniekiem, kas, patvērumu meklēdami, sastapsies vienā glābšanas laivā.

Kā jau dabas likumos ierakstīts, izdzīvos stiprākais, un pēc tam, kad orangutāns, zebra un hiēna lemti nāvei, viņš ir viens pats pret Ričardu Pārkeru, kurš ar katru dienu kļūst nīgrāks un izsalkušāks, taču puika ir apņēmies no šā pārbaudījuma izsprukt sveikā, tāpēc meklē pat vissīkāko iespēju, kā paglābt savu miesu no lielā kaķa nagiem vai – vēl ļaunāk – nenokļūt viņa vēderā.

Trīs kategorijās – labākā filma, režisors un mūzika – “Pī dzīve” kandidē uz “Zelta globusiem”, un gandrīz neticamā bilde kadru pa kadram atklāj tikpat neticamo stāstu, kurā vietas pietiek gan Austrumu, gan Rietumu filozofijai, gan ticībai, gan arī gribasspēkam, ar kādu apveltīts kino debitanta Šuraja Šarmas varonis. Aktieris, kuru izvēlējās no vairāk nekā trijiem tūkstošiem pretendentu – viņu vidū bija arī Endrjū Gārfīlds un Tobijs Magvairs, kuri, pēc režisora domām, bija pārāk slaveni, – ir viens no veiksmes atslēdziņām, ko sižeta attīstībā pārņem daudz pieredzējušākais Irfans Hans, Bolivudas zvaigzne ar starptautisku karjeru. Bet pats Angs Lī turpina būt uzticīgs sev un uz ekrāna uzbūris pasauli, kurai līdzinieču nav, bet kas noteikti kļūs par ne vienas vien filmas iedvesmotāju.

 

UZZIŅA

“Life of Pi”

ASV, 2012.

Režisors: Angs Lī.

Lomās: Irfans Hans, Surajs Šarma, Tabu, Adil Huseins, Žerārs Depardjē, Reifs Spols.

No 21. decembra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+