×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Svētdienas tētuks”

ReklāmfotoReklāmfoto

Kārtējā jēlību un tualetes humora pārpilnā filma “Svētdienas tētuks”, kas uz Amerikas ekrāniem dzīvo jau vairāk nekā divus mēnešus, nonākusi arī Latvijas kino iznomā. Tā diemžēl ir vienīgais Rīgas kino repertuāra jaunums, kuras autorus par labu gaumi un tās izpausmēm nudien nav iespējams uzteikt.


 

Donijs vēl mācījās pamatskolā, kad viņu paveda skolotāja Mērija Makgerikla, sev par labu izmantodama pusaudža neviennozīmīgos jociņus, kas bija raidīti viņas kārdinošās figūras virzienā. Abu slepenai afērai tika pielikts loģisks punkts, protams, tiesas zālē, kur Mērija noklausījās spriedumu – 30 gadi cietumā – un, piecēlusies no savas vietas, ļāva vaļu kārtējiem runu plūdiem, jo viņas apaļīgais puncītis liecināja ne par ko citu kā grūtniecību. Un, kamēr māte atradās cietumā, Donijs viens pats, kā nu mācēdams, audzināja savu puišeli, kļūdams gan par iedvesmu Holivudas filmai, gan par vienaudžu zvaigzni, gan vissliktāko tēvu pasaulē, no kura Hans atteicās un, pieņēmis vārdu Tods Pītersons, saviem spēkiem sāka veidots pats savu dzīvi.

Viņš atbrīvojās no liekā svara, mērķtiecīgi strādāja un nu gatavojas kāzām ar visbrīnišķīgāko meiteni pasaulē, zinādams, ka laulības viņam sniegs kārtējo pakāpienu jau tā spožajā karjerā. Taču Todam pat i prātā nenāk, ka topošā laulātā pāra bildi kādā žurnālā pamanījis Donijs, kurš nolemj beidzot izlīgt ar dēlu un kura atgriešanās dēla dzīvē kļūst par iemeslu peripetijām, ko Ādams Sandlers izspēlē ar neizprotamu jēlību, liekot retoriski vaicāt, vai tiešām uz ekrāna redzamais ir piederīgs mūsdienu popkultūrai. Diemžēl atbilde ir pozitīva, un “Svētdienas tētuka” gadījumā tas nozīmē gan izteiksmīgus kadrus no striptīzbāra, gan vecmāmiņas, kas savulaik bijusi plakātu meitene – viņas lomā Holivudas 30. un 40. gadu B kategorijas filmu aktrise Pegija Stjuarte, – pavešanu, gan kāzu kleitas piesmiešanu, domājot, ka uz manekena uzvilktais tērps ir Toda līgava, kurai pēkšņi sakārojies mežonīga seksa, taču nākamā dienā, kad orģija alkohola miglā jau piemirsta, nākas secināt, ka ne vien skaistais tērps apvemts, bet arī… Nu ja, tās ir pretīgas detaļas, kas vairāk piestāvētu pubertātes nomocītiem pusaudžiem, nevis Holivudas A klases zvaigznei Ādamam Sandleram, taču viņa attiecības ar šāda veida jokiem ir tik ciešas kā, šķiet, laulības saites, sak, līdz nāve mūs šķirs. Un pats skumīgākais ir tas, ka viņam ir gana piekritēju, kaut arī “Svētdienas tētuks” nudien nav kārtējais veiksmes stāsts, jo pat pēc divu mēnešu kino distribūcijas šī teju divas stundas garā komēdija nav atpelnījusi salīdzinoši pieticīgu budžetu, kas sasniedzis 70 miljonu ASV dolāru atzīmi.

 

Izbrīna arī pārējo aktieru piedalīšanās šajā nebaudāmajā filmā. Pirmkārt jau Leitone Mīstere – kulta seriāla “Intrigante” Blēra Valdorfa, kuras soļi ārpus televīzijas projektiem aktrisei nav atnesuši veiksmi, taču viņa spītīgi cenšas izrauties no Ņujorkas augstākās sabiedrības lauvenes žņaugiem.

 

Tāpat arī “Oskaram” par “Krusttēvu” reiz nominētais Džeimss Kāns, iejūtoties psihiski nelīdzsvarota mācītāja lomā, un oskarotās Sūzanas Sarandonas piedalīšanās. Viņa – tāpat kā Sarandonas meita Eva Amurri – gan jaunībā, gan tagadnē atveido seksīgo pavedēju Mēriju Makgeriklu, arī savās filmogrāfijās iekļaujot ierakstu, par ko kaunēties. Un Vanilla Ice, kurš tā arī nespēj tikt pāri faktam, ka viņš radījis tikai vienu pasaules hitu, – “Ice Ice Babby” izskan arī “Svētdienas tētuka” skaņu celiņā.

Par Ādamu Sandleru šaubu vairs nav – viņš, kura filmas iekasējušas vairāk nekā 100 miljonus dolāru, kura karjerā visstabilāko pamatu ielika dalība “Saturday Night Live” un kuram atpazīstamību nodrošināja apšaubāma humora pārpildītas komēdijas, pēdējos gados sēž uz pagātnes lauriem, un, ja viņš šādi turpinās (“Izliecies par manu sievu”, “Lielie” – top jau turpinājums!, dubultloma filmā “Džeks un Džila”, kā arī dažas “Zelta avenes” jeb “anti-Oskari” uzskatāmi parāda viņa “talanta meistarību”), tad ar katru gadu Sandlera pielūdzēju pulks saruks, līdz izbeigsies pavisam.

 

UZZIŅA

“Svētdienas tētuks”/”That`s My Boy”

ASV, 2012.

Režisors: Šons Anderss

Lomās: Ādams Sandlers, Endijs Sembergs, Leitone Mīstere, Sūzana Sarandona, Vanilla Ice, Jans Zīrings, Eva Amurri Martino, Džeimss Kāns

No 24. augusta “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+