×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Tas notika Jemenā”

romance

Ar divu mēnešu novēlošanos no pasaules kinotirgus arī Latvijā lašu ķeršanas noslēpumos sāk dalīties Jūena Makgregora atveidotais Alfrēds Džons, kura rimto eksistenci pašos pamatos izjauc pievilcīgās attiecību speciālistes Harietas piedāvājums makšķerēšanas tradīcijas ieviest bagāta šeiha dzimtenē.

 

Brīnišķīgs humors un saskarsmes izpausmes, lieliski aktieri un pavasarīga noskaņa atrodama Lases Halstrēma jaunākajā filmā “Tas notika Jemenā”.

 

Alfrēda Džona dzīve ir rimta un bez jebkādiem piedzīvojumiem – viņš ir britu valdības viens no labākajiem zivsaimniecības speciālistiem, kura ģimenes dzīvi apdraud rutīna un sievas pārlieku lielā aizbildniecība. Turpretī Harieta beidzot ļaujas Amora bultas šāvienam un ir laimīga kopā ar karavīru Robertu, taču idilli izjauc jaunā vīrieša misija Afganistānā vai kādā tikpat smilšainā valstī un ziņās izskanējušais paziņojums, ka no bīstamās misijas neviens nav atgriezies dzīvs. Paldies visiem svētajiem, ka Harietai ir interesants darbs – viņa ir bagāta šeiha sabiedrisko attiecību speciāliste, kura ir gatava izpildīt jebkuru viņa lūgumu – arī savest kopā ar labākajiem zivju speciālistiem, lai Jemenā ieviestu lašu ķeršanas tradīcijas. Un te nu parādās Alfrēds, kā arī šerpā britu valdības runassieva darbaholiķe Kristīnas Skotas Tomases atveidojumā.

Pola Tordeja romāns pabija bestselleru plauktā Lielbritānijā, un nav nekāds brīnums, ka tas nonāca kinematogrāfistu uzmanības lokā.

 

Jūena Makgregora nervozais zinātnieks ir “Tas notika Jemenā” centrālā ass, savam varonim aizdodot gan puicisku apmātību, gan nepavisam ne zinātnisku ticību, kā arī, protams, skotu temperamentu, un filmas autori atļāvušies pasmieties ne tikai par to vien.

 

Lase Halstrēms, kurš nominēts jau trijiem “Oskariem” un ir viens no slavenākajiem zviedriem Holivudā, gan sekojis britu komēdiju labākajiem paraugiem, gan aizstāvējis Tuvo Austrumu sabiedrību un pasmējies par mediju spēku un tuvredzīgi dzeltenajām interesēm, gan sabiedrisko attiecību aizkulisēm. Par “Graustu miljonāru” “Oskaru” saņēmušā scenārista Saimona Bufo asprātīgie dialogu pingpongi ļauj aktieriem parādīt viņu talanta komiskās šķautnes, ko neaizēno nedz politiskais uzstādījums, nedz melodramatiski nojaušamie sižeta pavērsieni, skatītājiem vērtēšanai nododot komisku un romantisku drāmu, kas nepretendē uz vietu šedevru plauktā, taču tajā pašā laikā arī nenogrimst “mainstream” plašajā piedāvājumā.

 

Būtiskais

“Tas notika Jemenā”/ “Salmon Fishing in the Yemen”, Lielbritānija, 2011.

Režisors: Lase Halstrēms

Lomās: Jūens Makgregors, Emīlija Blānta, Kristīne Skota Tomase, Amrs Veikeds, Tims Maisons

No 4. maija “Kino Citadele”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+