×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Tērauda vīrs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pateicoties “Marvel” produkcijai, kinokomiksi pārtapuši par zelta bedri, un savu labumu no tās steidz izķeksēt arī “DC Comics”, uz ekrāniem pārstartējot Supermena leģendu.


 

Daudzi miljoni ne tikai zaļganu naudiņu sekoja filmas “Tērauda vīrs” pirmizrādei jau jūnija vidū, un nu, kad iespaidīgais 235 miljonu budžets jau atpelnīts, var tikai prātot, vai un kādu rekordu šajā sezonā sasniegs jaunākā filma par Supermena piedzīvojumiem. Kopš pirmā mūsdienu mēģinājuma reanimēt šo komiksu ir pagājuši septiņi gadi, kuru laikā daudz rūpīgāk piestrādāts pie scenārija un pieaicināta komanda, kas komentārus neprasa.

Par režiju parūpējies Zaks Snaiders, kuram megabudžeti jau ir ierasta lieta, bet par producēšanu – Kristofers Nolans, stāstam pievienojot arī no “Betmena” triloģijas aizlienētus drūmākus toņus un atbilstošāku atmosfēru, galveno lomu uzticēdami anglim Henrijam Kevilam, kuram pielūdzēju pūļus nodrošināja godalgotais televīzijas seriāls “Tjūdori”.

Kaut kur tālu, tālu Visumā ir planēta Kriptons, kuras iedzīvotāji labi apzinās, ka viņu eksistenci apdraud dumpinieku grupa ar ģenerāli Zodu priekšgalā. Pavisam noteikti to zina Džors Els, kurš savu pirmdzimto iesēdina kapsulā un nosūta uz planētu Zeme, kur tad no jauna sākas par Klārku Kentu nodēvētā puikas stāsts. Kaut arī audžuvecāki Džonatans un Marta Kenti dara visu, lai apslāpētu viņa neparastos talantus, Kanzasas ārēs mājas atradis puisis, kuram būs lemts kļūt par leģendu, jo pēc tam, kad Kriptons gājis bojā un no soda atbrīvojušies Zoda pakalpiņi, viņi meklē iespēju dibināt jaunu mājvietu, un kāpēc lai tā nebūtu Zeme? Un te nu būs grūts darbiņš Klārkam Kentam, jo tikai viņš var stāties pretī ar pārcilvēcīgu spēku un talantiem apveltītajiem kriptoniešiem, kamēr viņu cīņai līdzi sekos gan ASV valdība, gan militārie dienesti un, protams, vienkāršie mirstīgie.

Bruņoti ar iespaidīgu budžetu, fantastisku vīziju un labu aktieru komandu, kā arīdzan jaunākajām tehnoloģiskajām iespējām, Zaks Snaiders un Kristofers Nolans sarūpējuši košu dāvanu ne tikai komiksa par Supermenu faniem, bet arī Holivudas mainstream patērētājiem, un darījuši to tik tālredzīgi, ka nav kritušu vēstures un pagātnes obligātās godināšanas lamatās, bet likuši pamatus jaunai franšīzei, kas no jauna un ar grandiozu vērienu atklās popkultūras ikonas dzīvesstāstu, kas nav iespējams bez specefektiem, moralizējošiem dialogiem un patētiska patriotisma, ko jo īpaši uzsver Klārka/Supermena atbilde pēc grūti izcīnītās uzvaras. “Vai mēs varam tev uzticēties?” izskan viņam adresētais jautājums, un atbilde izšaujas kā no lielgabala. “Es taču esmu amerikānis. Puisis no Kanzasas.”

Kino citātu cienītāji, visticamāk, savilks treknu paralēli ar 1939. gada mūziklu “Ozas burvis”, ironiski pavaicājot, vai Supermena labākā draudzene nav Dorotija, mīļākais mājdzīvnieks – sunēns Toto un dziesma – Džūdijas Gārlendas himna “Over the Rainbow”, taču ne Snaiders, ne Nolans atbildi uz šo jautājumu nav sagatavojuši.

Tā vietā jau izskanējusi ziņa, ka režisors un scenārists Deivids S. Goijers kaļ plānus nākamās filmas sižetam, un, ja viss veiksies, kā plānots, “Tērauda vīra” turpinājums kinoteātros nonāks jau nākamajā gadā. Un tad gan Supermens, kura tēls jau pacelts jaunā kvalitātē, apsteidzot Kristofera Rīva radīto varoni, drosmīgi konkurēs ar “Marvel” kolorīto armiju.

 

UZZIŅA:

“Tērauda vīrs”/”Man of Steel”

ASV, 2013.

Režisors: Zaks Snaiders

Lomās: Henrijs Kevils, Eimija Ādamsa, Maiks Šenons, Rasels Krovs, Kevins Kostners, Daiena Leina, Lorenss Fišbērns, Antje Traue, Kristofers Meloni

No 28. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+