×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Trakais pirmais gads

ReklāmfotoReklāmfoto

Ņemot vērā kino pieredzi, kļūst arvien grūtāk uzņemt romantisku komēdiju, kuras notikumi nebūtu nojaušami jau no pirmajām epizodēm. Sekojot piemēriem, kad antikomēdijas iekarojušas skatītāju simpātijas, ar Sašas Barona Koena filmām cieši saistītais debitants Dens Meizers uzņēmis savu versiju, ko producējusi par romantiskajām filmām “Tāda ir mīlestība”, “Notinghila” un “Bridžitas Džounsas dienasgrāmata” atbildīgā kompānija.


 

Džoša un Neitas kāzas draud pārvērsties par katastrofu, un Minnijas Draiveres histēriskā varone skarbi paziņo, ka šīm attiecībām dod tikai vienu gadu. Un tā arī ir, jo par spīti tam, ka abu jaunlaulātie cenšas, viņi ir pārāk atšķirīgi, lai spētu eksistēt vienā kosmosā. Džošs ir rakstnieks, kurš dienas vada, gaidīdams iedvesmu, bet Neita – ambicioza karjeriste, kura savu laulību pārvērtē brīdī, kad iepazīstas ar amerikāņu biznesmeni, un tad par abu sarunu liecinieku nekļūst viņas laulības gredzens, kas ieslidināts somā, bet kļūst no Alfrēda Hičkoka “Putniem” aizlienēti lidoņi, kam lemts ne vien noklausīties amerikāņa kārdinošajā piedāvājumā, bet arī sentimentālās vijolnieka melodijās.

Džošam un Neitai vienkārši nesapas, taču viņi nav gatavi atzīt, ka Džošu vēl joprojām interesē Hloja un Neitu – Gajs. Ir jāpaiet mokošiem 12 mēnešiem cīņās vienam ar otru, bezjēdzīgās sarunās ar dažādiem attiecību ekspertiem (Olīvijas Kolmanes neprofesionālā psihoterapeite ir šīs filmas histēriskākais tēls), ballītēs un ikdienas rutīnā, lai, skanot Amoru fanfarām, viņi beidzot pieņemtu rūpīgi apdomāto lēmumu un šķirtos, tādējādi dodot vietu laimei un mīlestībai.

Britu romantiskās komēdijas ir īpašs subžanrs, kam lielā mērā jāpateicas arī “Četru kāzu un vienu bēru” panākumiem, taču, protams, nedrīkst noliegt amerikāņu kino pienesumu, un filmā “Trakais pirmais gads” tas uzticēts aktieriem Annai Farisai un Saimonam Beikeram.

Ironizējot par angļu un amerikāņu kultūru atšķirībām un smejoties par stereotipiem un aizspriedumiem, kā arīdzan jokaini funkcionējošām attiecībām, Dens Meizers nav radījis oriģinālproduktu, taču arī no banalitāšu un jēlību plašā klāsta viņš nav izmucis, kā tas izdevies citiem.

Piemēram, Markam Vebam ar filmu “500 dienas ar Sammeri” un Lī Tolandam Krīgeram ar filmu “Seleste un Džesijs. Nešķirami”, kurās, necenšoties bildi noslīpēt līdz tūrismam domāto smukpastkartīšu estētikai, nav zudušas nedz emocijas, nedz varoņu raksturi, ko nekādā ziņā nevar apgalvot par “Trako pirmo gadu”. Taču, ņemot vērā, ka šī nedēļa tiek pavadīta Valentīndienas noskaņās, gan jau uz ekrāna notiekošais sekss trijatā, iepirkšanās intīmpreču veikalā, pikantu medusmēneša fotogrāfiju demonstrēšana Neitas vecākiem, dusmas par neiznestiem atkritumiem un Džoša nejēdzīgā drauga Denija izteikumi popkorna aizsegā izraisīs ne vienu vien smieklu šalti, lai, izejot no kinoteātra, pārliecinātos, ka “rom-com” žanrā nekāda revolūcija nav notikusi.

 

UZZIŅA

“Trakais pirmais gads”/”I Give It a Year”

Lielbritānija, 2013.

Režisors: Dens Meizers

Lomās: Roza Bairna, Reifs Spols, Saimons Beikers, Anna Farisa, Olīvija Kolmane, Minnija Draivere, Džeisons Flemings, Stīvens Merčants

No 15. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+