×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Trakās brīvdienas”

trakas_brivdienas_7

Amerikā pat nenonākusi uz lielajiem ekrāniem, jaunākā filma ar Mela Gibsona piedalīšanos “Trakās brīvdienas” ir nabadzīgas un nekautrīgi šabloniskas izdomas rezultāts, kas demonstrē reiz tik lutinātā un dažādu iemeslu dēļ kritušā, un regulāri skandālos iepītā zilacainā austrālieša izmisīgos mēģinājumus ar pagātnes lauriem rokās turpināt cīnīties par savu vietu Holivudas nepiedodošajā industrijā.

 

Aizslēpušies aiz klauna maskām, divi noziedznieki ar guvumu apmēram divu miljonu ASV dolāru vērtībā bēg no policijas. Protams, viņiem pakaļ dzenas krietni labāk aprīkoti apvidus auto, izskan viens šāviens, tad nākamais, un abi drošsirži vārda tiešā nozīmē ielido Meksikas teritorijā, kur jau priekšā gaida vietējie likumsargi. Ļoti, ļoti korumpēti, jo nauda pazūd acumirklī, viens no noziedzniekiem jau aizgājis mūžībā, bet Mela Gibsona atveidotais varonis nokļūst cietumā, kur, protams, ir sava kārtība. Taču viņam – vīram ar iespaidīgu noziedznieka pieredzi – nav grūti saprast vietējo situāciju, grūtāk ir tikt galā ar to, kurš viņu nodevis un nu izrāda neliekuļotu interesi par viņa dzīvību. Taču, protams, neizpaliek arī sentimentāli motīvi, un šoreiz tas ir puikiņš, kurš par visu vairāk vēlas atriebties sava tēva slepkavam un kurš – tāpat kā viņa tēvs – ir noskatīts par kāda vietēja mafijnieka aknu donoru. Nu ja, un puikiņam vēl ir pievilcīga, piemīlīga un ar likteni saradusi māte, kura, protams, varētu kļūt par kārdinošu glazūru Gibsona varoņa dzīvē, kad viņš izkļūs no cietuma, atgūs nozagto naudu un dzīvos, cepuri kuldams.

Pats uzrakstījis scenāriju un par režisoru pieņēmis paša režisētās drāmas “Apokalipto” asistentu Adrianu Grunbergu, producents un galvenās lomas atveidotājs Mels Gibsons, šķiet, vēl jo-projām ir pārliecināts, ka 90. gadu “bojeviku” formula strādā tikpat lieliski kā pirms daudziem gadiem, taču viņam nācās smagi vilties, jo ASV “Trakās brīvdienas” nemaz nenonāca kinoteātros, un filmu uz lielajiem ekrāniem demonstrē vien nenozīmīgās aizjūras valstīs, kuru vidū, ņemot vērā aktiera popularitāti un regulāru parādīšanos dzeltenās preses lapās, ir arīdzan Latvija. Ja “Trakās brīvdienas” demonstrētu piektdienas vakarā kāda no televīzijām, visticamāk, potenciālais skatītājs ātri vien ķertos pie TV pults, lai pārslēgtu citu kanālu vai arī, ļaujoties grādīgiem dzērieniem, atcerētos laikus, kad zāle bija zaļāka un debesis – zilākas, un Mels Gibsons – nozīmīga persona Holivudas kino.

 

Būtiskais

“Trakās brīvdienas”/ “How I Spent My Summer Vacation/Get The Gingo”,

ASV, 2012.

Režisors: Adrians Grunbergs

Lomās: Mels Gibsons, Pīters Stormārs, Dīns Noriss, Skots Koens, Daniels Himenezs Kačo

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+