×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Tumšais bruņinieks atgriežas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc slaktiņa, kas pārtrauca vienu no komiksa “Tumšais bruņinieks atgriežas” pirmizrādes seansiem Amerikā, Kristofera Nolana filmai uz mūžiem būs asiņaina pievienotā vērtība, bet Holivudas bosi, cerams, beidzot pārvērtēs vardarbības izmantojumu filmās, kas ne īpaši stabiliem personāžiem liek pastrādāt šādus šausmu darbus.

 

Kopš iepriekšējās daļas notikumiem ir pagājuši astoņi gadi, taču Brūss Veins/ Betmens ir kļuvis par bēgli – gan no savām emocijām, gan no sabiedrības, un iziet laukā no sava cietokšņa viņu pamudina negaidītā aplaupīšana, ko izdarījusi Kaķsieviete, pārģērbusies par oficianti. Viņa fiziskais stāvoklis ir nelāgs, taču arī emocionālais noskaņojums nav neko iepriecinošs, tāpēc, pēc atklātas sarunas ar ilggadējo kalpotāju Alfrēdu Veins paliek pavisam viens, lai jau drīz attaptos, ka ir arī izputināts un viņa īpašumi nu nonākuši ne īpaši labvēlīgi noskaņota vīra rokās, kurš, kā izrādās, ir tikai izkārtne asinskārā un neprognozējamā Beina aktivitātēm. Viņš, nācis no pekles un jau kopš bērna kājas nepazinis žēlastību, ir nolēmis no zemes virsas noslaucīt Gotemu, un vienīgais, kurš varētu stāties viņam pretī, protams, ir Betmens, taču Brūss Veins grimst savās ciešanās arvien dziļāk un nemaz nevēlas zināt, kas notiek viņa mīļajā pilsētā, līdz pienāk brīdis, kad ilgāk vairs stāvēt bezdarbībā nav iespējams, un tad jau atkāpšanās ceļa nav.

Trijiem Oskariem nominētais Nolans turpina apaudzēt leģendu par komiksu varoni Brūsu Veinu/Betmenu, un, labi apzinoties, ka šis popkultūras personāžs kolektīvajā pieredzē atrodas jau vairāk nekā 70 gadus, min nevis ierastās takas, bet, līdzīgi kā iepriekšējās filmās, izlaužas no žanra važām un teju trīs stundu garumā ar ļoti drūmu vizuālo risinājumu savu supervaroni parāda kā ievainojamu un arī ievainotu personu, kam uzradies cienīgs pretinieks. Jau filmēšanas laukumā pabrīdinājis visas iesaistītās personas neizpaust sižeta attīstību, Nolans godam noslēdzis šo triloģiju, kārtējo reizi apliecinādams, ka ir viens no mūsdienu Holivudas nozīmīgākajiem režisoriem.

 

Nav nekāds brīnums, ka Nolana triloģijas noslēdzošā daļa bija iecerēta kā viens no šīs vasaras spilgtākajiem, kā arī ienesīgākajiem kinoprojektiem, kas varētu pārspēt ne vienu vien rekordu attiecībā uz ieņēmumiem, un biļetes uz tās pirmizrādi Ņujorkā tika izpirktas jau sešus mēnešus pirms pasākuma.

 

Taču realitāte izvērtās par asinspirti, un jau dažas dienas pēc slaktiņa kompānija “Warner Bros.” paziņoja, ka atsaukusi pirmizrādes gan Japānā, gan Francijā un Meksikā, uz kurām bija paredzēts ierasties galveno lomu atveidotājiem, un ne viena vien šīs filmas tapšanā iesaistītā persona – arī režisors Kristofers Nolans un galvenās lomas atveidotājs Kristiāns Beils – izteikusi visdziļāko līdzjūtību bojā gājušo un cietušo tuviniekiem.

 

Būtiskais

“Tumšais bruņinieks atgriežas”/”The Dark Knight Rises”, ASV, Lielbritānija, 2012.

Režisors: Kristofers Nolans

Lomās: Kristiāns Beils, Toms Hārdijs, Anne Heteveja, Maikls Keins, Morgans Frīmens, Gerijs Oldmens, Džozefs Gordons-Levits, Mariona Kotijāra, Kilians Mērfijs, Liams Nīsons.

No 27. jūlija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

Interesanti:

Uz Kaķsievietes lomu pretendēja Andželīna Džolija, Emīlija Blānta, Šarlīze Terona, Natālija Portmane, Vera Farmiga, Džesika Bīla, Ebija Korniša, Bleika Laivlija, Olīvija Vailda, Keira Naitlija, Eva Grīna un citas Holivudas aktrises. Uz Bleika lomu kandidēja arī Leonardo di Kaprio, Raiens Goslings un Marks Rufalo.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+