×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS IZVĒLE: “Madagaskara 3”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmajās izrādīšanas dienās vien savākusi 60 miljonus ASV dolāru, animācijas filmu sērijas “Madagaskara” trešā filma ir krāsains un joku un mūzikas pilns kokteilis, kas, ejot pa dziļi iemīto taciņu, veidots pēc labi atpazīstamas shēmas un nepārsteidz ne ar kādām novitātēm. Taču, kā uzrāda sausie cipari, tas ir tieši tas, kas nepieciešams, sākoties skolēnu brīvdienām.

 

Alekss, Mārtijs, Melnams un Glorija kārtējo reizi iekūlušies nepatikšanās – uzticējušies pērtiķu un pingvīnu bandai, kuri ar pašmeistarotu lidaparātu aizlido no Āfrikas tuksnešiem, viņi paliek ar garu degunu, domādami, kā gan nokļūt mājās, kas atrodas kilometriem tālu Ņujorkas Centrālparka zoodārzā.

Nokļuvuši Eiropā un pielikuši savu roku gan Montekarlo kazino izdemolēšanā, gan Monako ielu saārdīšanā, viņi nokļūst dzīvniekus nīstošas policistes uzmanības centrā, kura tā vien alkst pēc lauvas izbāžņa pie savas trofeju klātās sienas, taču zvēri nav gatavi tik viegli padoties, tāpēc ar viltu pievienojas ceļojošam cirkam, kas savukārt atrodas uz bankrota robežas.

 

Protams, madagaskarieši piešķirs ne vien jaunu asumu cirka trupai un kļūs par pasaules sensāciju, pat apdzenot kanādiešu “Cirque du Soleil” panākumus, gan šķetinās attiecību sarežģījumus un ļausies romantikai.

 

Un tas viss notiks mūzikas un krāsu bagātības aizsegā, lielākoties sajūsminoties par fiziskiem jociņiem, kas atšķirībā no “Madagaskaras” šīs vasaras lielākā konkurenta “Ledus laikmeta” franšīzes nobāl tikai bērnu auditorijas sapratnei radītā vienkāršībā. Raksturu attīstība palikusi otršķirīga, jo uzstādījums – krāšņāk, neticamāk, aizraujošāk un skaļāk – ir gana vilinošs kino “mainstream” produkcijas patērētājam, ko arī lieliski apliecina kases ieņēmumi.

Nav šaubu, ka turpinājums sekos – iespējams, ne viens vien –, taču kino vēstures un attīstības kontekstā “Madagaskara” ir vien kārtējais ieraksts, kas uz oriģinalitāti un novatorismu nepretendē.

 

Būtiskais

“Madagaskara 3″/ “Madagascar 3: Europe`s Most Wanted”, ASV, 2012.

Režisori: Ēriks Darnels, Toms Makgrāts, Konrāds Vernons

Oriģinālvalodā balsis ieskaņojuši: Bens Stillers, Kriss Roks, Deivids Švimmers, Saša Barons Koens

latviski balsis dublējuši: Edgars Lipors, Ainārs Ančevskis, Guna Zariņa, Jānis Kirmuška Artis Robežnieks un citi.

No 15. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+