×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS KINO: Paģiras III

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Toda Filipsa radītās triloģijas „Paģiras” noslēdzošā daļa nav nekas cits kā bezkaunīgs un pēc labi zināmām formulām veidots trilleris, kuram, atšķirībā no iepriekšējām filmām, trūkst ierastās komisma devas, taču diezin vai tas paglābs „Paģiru” uzvaras gājienu pēc dolāriem. Jau šobrīd ienākumi par šo triloģiju pārsnieguši viena miljarda atzīmi, bet Holivudas zvaigžņu Olimpā katapultējušies Bredlijs Kūpers un Zaks Galifianakiss.


 

Filmas veidotāji ar „Paģiru” scenārija autoru un režisoru Todu Filipsu priekšgalā jau ir paziņojuši, ka šī, trešā daļa, ir noslēdzošā un vairāk nebūs ne vecpuišu ballīšu, ne prātam neaptveramu piedzīvojumu, taču triloģijas pēdējā daļa atstāj vien mieles, jo no oriģināldarba, kas pamatoti sagrāba milzu kasi un kļuva par ierosmi arī nākamajiem „vilku bara” piedzīvojumiem, pāri palikuši vien galvenie varoņi, kamēr notikumu virzību diktē nosacījums „ko vēl traku mēs varētu izdarīt”.

Taču tas, protams, nemazina „Paģiru” skatītāju rindas, un jau nedēļu pēc pirmizrādes trešās daļas ieņēmumi aizsniedzās līdz 75 miljoniem ASV dolāru, un, lai atpelnītu tās budžetu, vien mazliet jānogaida, jo Bredlija Kūpera, šogad „Oskaram” par „Optimista stāstu” nominētā aktiera, statuss Holivudā pieprasa sekot līdzi viņa arī ne tām labākajām lomām – Fils „Paģiru” noslēgumā bez jebkādām šaubām pievienojas to sarakstam –,

bet Zaks Galifianakiss, šķiet, līdz mūža beigām nespēs izrauties no jokainīša Alana uzspiestā zīmoga.

Pēc tam, kad no cietuma Bangladešā izbēg Čovs un, izmantodams kriminālās pasaules kontaktus nonāk Amerikā, viņa ceļš vēlreiz krustojas ar „vilku baru”, kuri dodas uz Arizonu, lai īpašā ārstniecības iestādē atstātu Alanu, kurš pēc tēva nāves ir galīgi sašļucis. Kad Fila minivens vairākkārt tiek taranēts un viņiem uzbrūk aiz sivēna maskām slēpušies noziedznieki, viņi nonāk aci pret aci ar kriminālās pasaules autoritāti Māršalu (Džons Gudmens, kurš izkonkurēja gan Robertu Dauniju jaunāko, gan Šonu Penu), kurš, nolaupīdams Dagu, Filam, Stjū un Alanam dodas dažas dienas laika, lai viņi atrastu Čovu, kurš, kā izrādās, savulaik ir ap stūri apvedis un par 21 miljonu nabagāku padarījis pašu Māršalu. Kaut arī saprazdami, ka darbiņš nebūs no vieglajiem, viņi ir spiesti uzmeklēt Čovu un nonāk Lasvegasā – pilsētā, kuras izgaismotajās ielās aizsākās kompānijas piedzīvojumi.

Ar filmu turpinājumiem kinoveidotāji vienmēr bijuši uz tu, kaut arī labi apzinājušies, ka reti kad izdosies pārspēt oriģināldarbu. Savulaik tas izdevās Frēnsisam Fordam Kopolam ar „Krusttēva” otro filmu, bet šādu piemēru ir daudz mazāk par neveiksmēm, kuru vidū var atrast gan „Cietā rieksta” sērijas, gan arī, piemēram, komiksu „Dzelzs vīrs”, kas ieslīdzis paštīksmā apmierinājumā un spēj pārsteigt vien ar gadžetiem, trikiem un citiem action elementiem.

„Paģiru” noslēdzošā daļa nudien nav kinematogrāfisks piedzīvojums, taču filma itin labi iederas main stream produkcijas piesārņotajā vasaras piedāvājumā, bez jebkādām ambīcijām un ar apšaubāmiem morāles standartiem izdarot lielu pakalpojumu Lasvegasas kazino īpašnieku makiem, kuri, globālās krīzes patukšoti, ar uzviju uzpildījās pēc „Paģiru” pirmās filmas.

Un nav brīnums, ka Filipsam par filmēšanas vietu izdevies sarunāt gan šiko viesnīcu „Caesars Palace”, gan Čovam pārlaisties pār strūklakām, kas izvietotas pie ne mazāk šikās „Bellagio” viesnīcas. Viņš, Lasvegasas reklamētājs, to bija nopelnījis, taču, vai skatītāji ir pelnījuši tik bezkaunīgu necieņu pret savu laiku, pasaules kinokritiķi jau vienojušies vienā balsī, sakot: „Nē”.

 

UZZIŅA:

„Paģiras III”/”The Hangover Part III”

ASV, 2013.

Režisors: Tods Filipss

Lomās: Bredlijs Kūpers, Zaks Galifianakiss, Eds Helmss, Džastins Barta, Hītera Grema, Džons Gudmens, Kens Jeongs, Melisa Makārtija

No 31. maija „Kino Citadele”, „Cinamon” un „Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+