×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. augusts, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS KINO: Smurfi 2

ReklāmfotoReklāmfoto

Citāti no matu šampūnu reklāmām, par dzelzs zizli pārvērsts Eifeļa tornis, atsauces uz klasikai piederīgo filmu “Brokastis pie Tifānija” – ne tikai tas vien atrodams jaunākajā “Smurfu” filmā, kas pie skatītājiem nonāk vienlaikus visā pasaulē.


 

“Smurfu” oriģinālfilma, kas uz lielajiem ekrāniem nonāca pirms nieka diviem gadiem, ir sagaidījusi cienīgu turpinājumu, tās nākamais turpinājums jau ir tapšanas stadijā – jau pērnajā maijā studijas “Columbia Pictures” un “Sony Pictures Animation” paziņoja, ka darbs aizsākts, bet rezultātu varēs novērtēt 2015. gadā, kā ierasts, pašā vasaras vidū. Taču nav vērts steigties notikumiem pa priekšu, jo, kaut arī “Smurfu” otrā daļa ar oriģinalitāti neizceļas, tā ir kārtējais Holivudas mēģinājums vienā telpā apvienot aktierkino ar animāciju, un ar katru nākamo reizi rezultāts kļūst arvien labāks, kaut līdz ideālam vēl kāds gabaliņš ejams.

Sižetiski “Smurfi 2” ir tipisks ģimenes kino, kas bērniem saprotamos tēlos un tekstos un uzsvaru liekot uz jokiem izskaidro pasaules kārtību, konkrētāk – ģimenes attiecības un ģimeniskumu vispār.

Ar jaunākās kosmētikas un Smurfu papa īpašās tinktūras palīdzību padarīta par Smurfeti, ļaunā burvja Gargamela radītā radībiņa, kura iedzīvojusies jaunajās mājās, kļūst par ieroci, kā izrēķināties ar zilajiem rūķīšiem. Pārceļot darbību no idilliskās ielejas uz Parīzi, Smurfi savējo bēdā nepametīs, un viņiem palīgā nāk Patriks Vinslovs ar savu ģimeni, kurā arī šis tas kārtojams. Nav brīnums, ka problēmas Smurfu pasaulē un Vinslovu ģimenē tiek risinātas paralēli, jo filmas “Smurfi 2” pamatauditorija ir bērni, taču atšķirībā no zilradībiņu dzimtenes Beļģijas, kuras lasītāji Smurfus iepazina jau 1958. gadā, un ASV, kur Smurfi kļuvuši par daļu no popkultūras,

Latvijas kultūrtelpā šie komiksu varoņi ielaužas pamazām, un tam ir savs iemesls, kuram gan nepakļaujas Britnijas Spīrsas, Nellijas Furtado un citu iedziedātais skaņu celiņš, kas drīz vien tiks nodrillēts bērnu ballīšu repertuārā.

Tikmēr pieaugušie priecāsies par atsaucēm uz Trūmena Kapotes nemirstīgo darbu “Brokastis pie Tifānija”, kura galvenā varone Odrijas Hepbernas izpildījumā ne vien kļuvusi par vienu no atpazīstamākajām popkultūras ikonām, šķelmīgi slēpjoties aiz milzīgajām saulesbrillēm, bet arī elegances un šika simbolu, ko sev par labu mēģina izmantot Vinslova sieviņa Greisa. Taču filmas “Smurfi 2” autoru mēģinājums tik neiederīgā veidā transformēt stila ikonu nav pieskaitāms pozitīviem piemēriem, kādu arī nav daudz, taču, kā ierasts amerikāņu filmās, kuru darbība norisinās Parīzē, atpazīstamības nolūkos izmantoti neskaitāmi pilsētas arhitektūras elementi, un tikai jābrīnās, cik tālu aizsniegsies nākamās “Smurfu” filmas scenāristu fantāzija, ja šoreiz viņi komiksa ļaunajam varonim Gargamelam ļāvuši rosīties pat uz Parīzes Operas skatuves.

UZZIŅA:

“Smurfi 2″/”The Smurfs 2”

ASV, 2013.

Režisors: Radža Gosnels

Lomās: Henks Azarija, Neils Patriks Hariss, Džeima Meisa, Brendans Glīsons, oriģinālvalodā balsis ieskaņojuši: Džonatans Vinterss, Keirija Perija, Alans Kamingss, Antons Jelčins, Kristīna Riči, Mario Lopess, Džimijs Kimmels; filma dublēta latviešu un krievu valodā.

No 2. augusta “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+