×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Nedēļas laikā pret biļešu cenu diferencēšanu Rīgā parakstās 6500 iedzīvotāju (1)

LETALETA

Par pilsonisko iniciatīvu “Par vienādu braukšanas maksu nerīdziniekiem”, tādējādi iestājoties pret Rīgas domes lēmumu saistīt biļetes cenu sabiedriskajā transportā ar dzīvesvietas deklarāciju, parakstījušies 6500 iedzīvotāju, pastāstīja iniciatīvas autore Ieva Brante.

 

Viņa informēja, ka otrdien iedzīvotāju paraksti ar vēstuli, kurā aicināts neatbalstīt Rīgas domes mēra Nila Ušakova ierosinājumu paaugstināt sabiedriskā transporta braukšanas maksu nerīdzeniekiem, iesniegta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam.

Vēstulē arī lūgts veikt Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksmes” revīziju steidzamības kārtā.

Plānots, kad vēstules parakstītāju skaits sasniegs 10 tūkstošus, tā tiks iesniegta Saeimā kā likumdošanas iniciatīva.

Sprūdžs pastāstīja, ka viņš trešdien, 16.oktobrī, tiksies ar vēstules iesniedzējiem, lai pārrunātu turpmākās iespējamās darbības.

Viņš sacīja, ka ministrija vēl joprojām vērtē plānoto izmaiņu atbilstību likumiem, taču atzina, ka šādas sistēmas ieviešanai varētu būtiski ietekmēt daudzu pašvaldību ieņēmumus. “Mērogs, uz kādu attiektos šīs izmaiņas, ir graujošs un bīstams, jo tas ietekmētu ļoti daudzu pašvaldību ienākumus,” teica Sprūdžs.

Tāpat ministrs norādīja, ka nav gan arī nepareizi, ka pašvaldības meklē iespējas kā palielināt ienākumus, bet šajā gadījumā runa ir par valsts galvaspilsētu. “Rīga nav parasta pašvaldība un tā nevar darīt tā kā ienāk prātā. Tās pienākums ir nedomāt šauri,” norādīja Sprūdžs un piebilda, ka nedrīkst pieļaut situāciju, ka Rīga jūtas kā valsts valstī.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 7.oktobrī pieņēma lēmumu, ka galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem par sabiedriskā transporta izmantošanu nākamgad būs jāmaksā 60 eiro centu (42 santīmi), bet nedeklarētajiem – 1,2 eiro (84 santīmi).

Tāpat jau vēstīts, ka šis jautājums nonāks arī Saeimas darba kārtībā, jo “Vienotība” ir sagatavojusi grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kas liegtu diferencēt maksu par sabiedriskā transporta biļetēm saistībā ar pasažiera deklarēto dzīvesvietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizi, Rīgas domei nevajadzēs turpmak dotēt sabiedrisko transportu “Rīgas satiksme” un braukšanas biļetes cena atbilstoši pašizmaksai, būs visiem vienāda 1,20 Euro jeb 0,84 Ls.
    Vispār latvieši ir kārtīgi latvieši, ko gribēja to dabūs.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.2
Alūksne +9.0
Daugavpils +7.6
Saldus +10
Liepāja +11.0
Jelgava +10
Ventspils +10.6
Limbaži +8
Madona +9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+