×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Nedēļas laikā varētu būt zināms jaunais NVA vadītājs

vinkele_ilze26

Šīs nedēļas laikā varētu būt zināms jaunais Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktors, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  teica  labklājības ministre Ilze  Viņķele.

Viņa atgādināja, ka konkursa otrajai kārtai izvirzīti septiņi pretendenti. “Viņiem bija jāraksta eseja par NVA attīstības vīziju. Šodien komisija vērtē visas esejas. Tas nozīmē, ka nedēļas laikā varētu tikt skaidrībā par to, kurš no otrās kārtas pretendentiem tiks virzīts vadītāja amatam,” teica ministre.

Viņķele atzina, ka krīzei beidzoties, NVA darba apmērs sasitībā ar bezdarbnieku reģistrēšanu, ir mazāks. “Aģentūrai ir jābūt uz klientu vērstai, gatavai strādāt ar ilgstošajiem bezdarbniekiem, kas iezīmējas kā  lielākā problēmas grupa. Tā ir servisa aģentūra, kas spēj savest kopā darba devēju un bezdarbnieku,”  klāstīja Viņķele.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka kopumā konkursā uz vakanto amatu bija pieteikušies 28 kandidāti.

Tāpat ziņots, ka iepriekšējo  NVA  direktori Baibu   Paševicu  valdība no amata atbrīvoja 13.martā, piemērojot viņai disciplinārsodu. Disciplinārsodu ierosināja piemērot Labklājības ministrija, pamatojoties uz disciplinārlietā konstatētajiem pārkāpumiem saistībā ar iestādes budžeta plānošanu. Proti, 2012.gadā   NVA  atalgojuma fonds ir saplānots, pārsniedzot šā gada valsts budžetā maksimāli pieļaujamo atlīdzības apmēru.

Paševica  savu atbrīvošanu no amata ir pārsūdzējusi tiesā.

No amata pienākumu pildīšanas   Paševica  bija atstādināta jau kopš 11.janvāra. Par aģentūras direktores pienākumu izpildītāju iecelta   NVA  direktores vietniece Vivita Pūliņa.

NVA  ir labklājības ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku bezdarba samazināšanas un bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+