×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. decembris, 2012
Drukāt

Nedēļas nogalē apzagti 16 mājokļi

zaglidziv

Nedēļas nogalē Latvijā reģistrētas 16 zādzības no mājokļiem, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Sintija Virse.

Piecas zādzības no mājokļiem reģistrētas sestdien, bet vakar apzagti vismaz 11 mājokļi.

Kā ziņots, svētku un atvaļinājumu laikā īpašuma zādzību skaits palielinās. Tādēļ drošības eksperti aicina garajās brīvdienās Ziemassvētku laikā būt īpaši uzmanīgiem sociālajos medijos.

Kā iepriekš atzina drošības kompānijas “Grifs AG” vadītājs Ainars Bundulis, ikvienam ļoti aktīvam sociālo mediju lietotājam vajadzētu ņemt vērā, ka interneta vidē darbojas arī negodprātīgi cilvēki, kuri pavisam citu iemeslu dēļ priecāsies, ka svētki netiek sagaidīti mājās, bet gan, piemēram, ārpus pilsētas.

Mājokļa drošības kontekstā vecākiem vajadzētu izrunāt ar bērniem, kāda veida informāciju var publicēt internetā, tāpat arī pašiem būtu jāievēro šie noteikumi, lai neapzināti neizveidotu elektronisku uzaicinājumu zaglim. Piemēram, “iečekojoties” “Forsquare” jeb norādot ģeogrāfisko atrašanās vietu, ieteicams pārliecināties, ka to uzzina tikai pazīstami cilvēki, jo, atklājot pašreizējo atrašanās vietu, tiek sniegta informācija, ka lietotāja nav mājās.

Mājokļa drošību var apdraudēt ne tikai neapdomīgi ieraksti sociālo tīklu profilos, bet arī fotogrāfiju publicēšana. Ievietojot internetā fotogrāfijas, kas uzņemtas ar viedtālruni vai digitālo kameru, tās automātiski ietver informāciju par atrašanās vietu jeb “geotagging”. Piemēram, publicējot fotogrāfiju no Ziemassvētku vakara svinībām mājās “Flickr” albumā, tās aplūkotājiem būs redzama arī personas dzīvesvietas adrese. Turklāt, ja fotogrāfijā vēl bez eglītes un svinētājiem būs redzams liels televizors un citas vērtīgas lietas, tad zagļi gūs apstiprinājumu konkrētā mājokļa iekļaušanai savā maršrutā. Tādēļ, iepazīstoties arī ar citām ierīču funkcijām, ieteicams atslēgt GPS funkciju.

Pagājušajā nedēļas nogalē reģistrētas arī sešas automašīnu zādzības un 17 zādzības no automašīnām. Tāpat reģistrēta viena laupīšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+