Apbrīno

Nedēļas nogalē Blankenfeldes muižā piestās ceļojošais festivāls “Vadātājs” 0


Grupas “Židrūns” solists Klāvs Kalnačs.
Grupas “Židrūns” solists Klāvs Kalnačs.
Foto – Leta

26. augustā ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls “Vadātājs” aicina doties uz Jelgavas novada Vilces pagasta Blankenfeldes muižu, kur būs baudāms projekts “Brīnumpasaka”, grupa “Židrūns”, Elizabete Balčus un VJ Oore, komiķis Denis Tulpe un uguns mākslinieks Alesh Walker, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.

Vakara iesākumā, plkst.18, būs iespējams doties ekskursijā pa muižas ēku kompleksu un tai piederošo parku, kā arī apskatīt Valda Jākobsona privāto zvanu kolekciju, kura aizsākusies jau 1978. gadā. Kolekcijā skatāmi dažāda izmēra un materiālu zvani no daudzām pasaules valstīm. Zvanu muzejs būs atvērts līdz plkst.19, kad sāksies priekšnesumu programma.

Vēlāk Inita Šalkovska, kura būtisku savu dzīves daļu pavadījusi Vilcē, stāstīs tautas pasakas un atgadījumus no dzīves. Savukārt Mikus Čavarts spēlēs dažādus skaņu rīkus, radot skaņu telpu, kurā risināsies pasakas stāsts.

Grupa “Židrūns” gaidāma uz skatuves ar 2016. gada nogalē izdoto albumu “Židrūns un tas, ko nevar nest”. Tāpat vakara gaitā publiku smīdinās Denis Tulpe ar stāvizrādi “Kāds sakars”, bet par sapņaini audiovizuālu priekšnesumu rūpēsies mūziķe, komponiste un dziedātāja Elizabete Balčus sadarbībā ar VJ Oore jeb Sabīni Moori. Savukārt no profesionālā teātra aktiera un cirka mākslinieka Alesh Walker vakara noslēgumā gaidāms uguns šovs.

Neiztrūkstošs vakara elements būs arī latviešu režisoru īsfilmas, kas debitējušas pēdējo gadu laikā, ir izrādītas kino skatēs un dažas no tām arī saņēmušas atzinības un apbalvojumus.

Vasaras sezonu noslēdzot ar augusta pieturu Blankenfeldes muižā, “Vadātājs” turpinās savu ceļojumu arī septembrī un oktobrī Dundagas pilī un Arendoles muižā.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
No necilām lomām TV seriālos līdz Kinoakadēmijas balvai: Leonardo Di Kaprio Holivudas Evolūcija
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Publiskota fotogrāfija, kurā redzams, cik priecīgs ir princis Čārlzs satiekot princi Luisu
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs un Megana bērnus neaudzinās karaliskās ģimenes vidē, kā arī pārcelsies uz laukiem
4 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa

Laukos
Firma Liepājā, īpašnieki – Krievijā, uz kuģa – ukraiņi un krievi. Kā zvejnieki kļūst par shēmotāju ķīlniekiem
18 minūtes
ĢZ
Ģirts Zvirbulis
Latvijā
Partijas “iepauzē” ar valdības veidošanu
36 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
29 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
1 stunda