×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

Nedēļas nogalē Blankenfeldes muižā piestās ceļojošais festivāls “Vadātājs” (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Grupas "Židrūns" solists Klāvs Kalnačs.

26. augustā ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls “Vadātājs” aicina doties uz Jelgavas novada Vilces pagasta Blankenfeldes muižu, kur būs baudāms projekts “Brīnumpasaka”, grupa “Židrūns”, Elizabete Balčus un VJ Oore, komiķis Denis Tulpe un uguns mākslinieks Alesh Walker, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.

Vakara iesākumā, plkst.18, būs iespējams doties ekskursijā pa muižas ēku kompleksu un tai piederošo parku, kā arī apskatīt Valda Jākobsona privāto zvanu kolekciju, kura aizsākusies jau 1978. gadā. Kolekcijā skatāmi dažāda izmēra un materiālu zvani no daudzām pasaules valstīm. Zvanu muzejs būs atvērts līdz plkst.19, kad sāksies priekšnesumu programma.

Vēlāk Inita Šalkovska, kura būtisku savu dzīves daļu pavadījusi Vilcē, stāstīs tautas pasakas un atgadījumus no dzīves. Savukārt Mikus Čavarts spēlēs dažādus skaņu rīkus, radot skaņu telpu, kurā risināsies pasakas stāsts.

Grupa “Židrūns” gaidāma uz skatuves ar 2016. gada nogalē izdoto albumu “Židrūns un tas, ko nevar nest”. Tāpat vakara gaitā publiku smīdinās Denis Tulpe ar stāvizrādi “Kāds sakars”, bet par sapņaini audiovizuālu priekšnesumu rūpēsies mūziķe, komponiste un dziedātāja Elizabete Balčus sadarbībā ar VJ Oore jeb Sabīni Moori. Savukārt no profesionālā teātra aktiera un cirka mākslinieka Alesh Walker vakara noslēgumā gaidāms uguns šovs.

Neiztrūkstošs vakara elements būs arī latviešu režisoru īsfilmas, kas debitējušas pēdējo gadu laikā, ir izrādītas kino skatēs un dažas no tām arī saņēmušas atzinības un apbalvojumus.

Vasaras sezonu noslēdzot ar augusta pieturu Blankenfeldes muižā, “Vadātājs” turpinās savu ceļojumu arī septembrī un oktobrī Dundagas pilī un Arendoles muižā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+