Mobilā versija
+15.8°C
Līga
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
5. februāris, 2015
Drukāt

Nedēļas nogalē būs atvērtas Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā, 7. un 8. februārī, Jelgavas pilī būs iespēja ne tikai apmeklēt muzeja ekspozīciju un aplūkot Jelgavas mākslinieku gleznu izstādi, bet arī ielūkoties ziemā parasti slēgtajās Kurzemes un Zemgales hercogu kapenēs, portālam LA.lv pastāstīja LLU Komunikācijas un mārketinga centra vadītāja Sandra Grigorjeva.

Grigorjeva stāsta, ka muzeja ekspozīcijā iespējams aplūkot slavenā krievu galma arhitekta F. B. Rastrelli pils sākotnējo projektu, gūt ieskatu par vēsturisko interjeru, iepazīt pils noslēpumus un hercogu dzīvesstāstus. Savukārt kapenēs apskatāms 21 sarkofāgs un deviņi zārki, hercogu bēru tērpu un apģērbu fragmenti. “Kapenes ir īpašs tūrisma objekts, jo pasaulē ļoti reti sastopami un aplūkojami šāda veida apbedījumi,” piebilst LLU pārstāve.

Pils Aulas foajē būs apskatāma Jelgavas Tautas gleznotāju studijas dalībnieku – Laimja Baltmaņa, Andas Ivuškānes, Silvas Počas un Ievas Šustikas – darbu izstāde “Četri”.

Muzejs un kapenes sestdien un svētdien būs atvērti no plkst.11 līdz 18. Ieeja pils muzejā ir par ziedojumiem, bet ieejas maksa kapenēs pieaugušajiem ir 2,85 eiro, studentiem – 2,13 eiro un skolēniem – 1,42 eiro.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+