Kultūra
Literatūra

Nedēļas nogalē dzejnieki pulcēsies “Velgas dienā”0

Kā ierasts ik vasaru, 11. augustā plkst.14 dzejnieces Velgas Kriles dzimtajās mājās Valkas pagasta “Strautiņos” jau četrpadsmito reizi notiks dzejnieces un dramaturģes Velgas Kriles piemiņai veltītais pasākums “Velgas diena”, kurā atcerēsies dzejnieci un viņas literāro mantojumu.

“Šogad pasākums būs īpašs ar to, ka notiek simtgades gadā. Ar māsas Antras Kriles gādību no 2004. gada 25. septembra “Strautiņos” ir saglabāta memoriālā istaba, kurā notiek piemiņas pasākums. Mums ir jāpateicas katram par ieguldījumu vēstures saglabāšanā, lai nākamajām paaudzēm būtu priekšstats par dzīvi šajā simtgadē,” stāsta Valkas pagasta Lugažu bibliotēkas vadītāja Inese Avotiņa.

Dzejnieces māsa Antra Krile pastāja, ka pasākums, kā ierasts, pulcēs publikai zināmus literātus, māksliniekus un arī pašus dzejas mīļotājus, un tajā piedalīsies arī 94 gadus vecā dzejnieces māte.

Pasākumā piedalīsies dzejniece un dramaturģe Inga Gaile, dzejnieki Madara Gruntmane, Kristaps Vecgrāvis, dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups, filoloģijas doktors Ingus Barovskis un mākslas zinātniece Ieva Āva no Rakstniecības un mūzikas muzeja.

LA.lv