×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē gaidīs 11. Zemgaļu svētki Tērvetē (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Šīs nedēļas nogalē, 9. un 10. augustā, nu jau vienpadsmito gadu Tērvetē risināsies Zemgaļu svētki, vēsta rīkotāji.

Pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties senās dzīves veidā palīdzēs vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm. Svētkos akcents likts uz zemgaļu materiālās, garīgās kultūras un dzīvesveida popularizēšanu senatnē no 9. līdz 13. gadsimtam.

Zemgaļu svētki sāksies sestdien plkst. 14 ar festivāla dalībnieku gājienu no Tērvetes pilskalna. 14.15 sāksies svētku atklāšana Tērvetes estrādē, kur visas dienas garumā varēs baudīt svētku koncertu. Plkst.18 svinēsim joku karaļa Edgara Liepiņa 85. gadu jubileju ar piemiņas koncertu “Uzdziedi, sirds gaiša kļūs!” Ieeja koncertos bez maksas.

10. augustā būs iespējams noskatīties muzikāli poētisku uzvedumu “Druīdu Saulgriežu spēles”, notiks pasaku lasījumi ķeltu arfas pavadījumā, kā arī ķeltu arfas koncerts.

Savukārt netālu esošajā Seno laiku apmetnē aiz Tērvetes pilskalna tiks radīta vīzija ar izbūvētu 13. gadsimta zemgaļu sētu, ap kuru grupēsies vairāki desmiti pašmāju un viesu celtas senlaicīgas teltis cīnītajiem un amatniekiem. Divu dienu garumā te tiks demonstrēts 9.-13. gadsimta dzīvesveids, apmeklētājiem rādot amatu prasmes, vienkoča laivas grebšanu, jātnieku paraugdemonstrējumus, folkloras kopu priekšnesumus un dejas. Vīri no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas demonstrēs seno cīņu mākslas gan Baltijas reģiona karavīru turnīrā, gan komandu cīņās, gan kaujā pie zemgaļu apmetnes. Svētku apmeklētājiem iejusties senatnes dzīves ritmā palīdzēs iespēja greznoties senajos tērpos, izmēģināt šaušanu ar loku un apgūt senās amatu prasmes. Svētku laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties atrakcijās un viduslaiku spēlēs, bērniem – zīmēšana, stafetes, loka šaušana, veidošana un citas nodarbes.

Ieejas maksa Seno laiku apmetnē: pieaugušajiem 3 eiro , skolēniem un pensionāriem – 2 eiro.

Gardas un skaistas lietas varēs iegādāties Zemgaļu tirgū, uz kuru pieteikušies vairāk kā 60 tirgotāji. Tas norisināsies abas svētku dienas no plkst.11 pļavā pie Tērvetes pilskalna.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad beigs kropļot valsts valodu? Virsrakstā ” Nedēļas nogalē gaidīs 11. Zemgaļu svētkI( ?! ) Tērvetē ”
    Darbības v. gaidīs + KO ? Pareizi ir: Nedēļas nogalē gaidīs ( ko? ) 11. Zemgaļu svētkUs Tērvetē “.

Draugiem Facebook Twitter Google+