×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē Ikšķilē vērienīgi svinēs “Daugavas svētkus”

Gunārs Janaitis / Publicitātes fotoGunārs Janaitis / Publicitātes foto

Skats no izrādes Latgola.lv

Sestdien, 5. jūlijā, Ikšķilē ar diriģenta Inta Teterovska un Nacionālā teātra izrādē “Latgola.lv” spēlējošo aktieru dalību notiks tradicionālie “Daugavas svētki”, portālam LA.lv pavēstīja biedrības “Ikšķiles kultūras biedrība” vadītāja Lelde Sāmite.

Ikšķiles kultūras biedrības organizētais pasākums šogad tiks atzīmēts ar vērienīgu svētku koncertu “Daugava – piestātnē Jānis Peters”, gleznu izstādi, sportiskām un izglītojošām aktivitātēm, kā arī svētku gājienu uz Daugavmalu.

Lelde Sāmīte norāda: “Ņemot vērā politisko situāciju pasaulē, kas liek mums atkal atcerēties par neatkarības un nacionālās identitātes nozīmīgumu, Daugavas svētkos vēlamies godināt mūsu tautas izcilo dzejnieku, publicistu, sabiedrisko darbinieku – Jāni Peteru. Dzejnieku, kura runa Latvijas Radošo savienību plēnumā 1988. gada 1., 2.jūnijā aizsāka Latvijas tautas atmodas kustību, kas bija neatkarības atjaunošanas virzītājspēks.”

Šogad svētku ietvaros jau no pirmdienas, 30. jūnija, līdz 5. jūlijam Ikšķiles tautas namā skatāma gleznu izstādē “Mēs Daugavas krastā” un mākslinieka Valda Kaprāļa jubilejas izstāde. Savukārt 5. jūlijā no plkst. 11 līdz 13 pasākuma mazākajiem apmeklētājiem un ģimenēm paredzētas dažādas sportiskas, izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes stafetē “Daugava lieliem un maziem”. Stafete risināsies Daugavmalā, posmā no peldētavas līdz jaunbūvju kompleksam “Zaļās salas”.

Svētku kulminācija gaidāma plkst.20 ar koncertuzvedumu “Daugava – piestātnē Jānis Peters”.Uzvedumā, kas veltīts Jāņa Petera 75.dzimšanas dienai, piedalīsies diriģents Ints Teterovskis ar 90 dziedātāju lielu kopkori. Ar dziesmām pasākumu papildinās arī desmit Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Latgola.lv” aktieri un komponists Valdis Zilveris. Savukārt ar deju priekšnesumiem uzstāsies jauniešu tautas deju kolektīvs “Spole” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Upe”. Pēc koncerta paredzēts svētku gājiens, posmā no brīvdabas estrādes uz Daugavmalu, kur notiks kora un tautas sadziedāšanās diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Daugavas svētku tradīcijas dibinātājs ir gleznotājs, scenogrāfs profesors Jānis Kuga, kura dzīves un darbības nozīmīgs posms saistīts ar Ikšķili un Daugavu. Daugavas svētki notikuši deviņus gadus pēc kārtas pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, un tikai Padomju varas okupācija un profesora emigrācija pārtrauca šo tradīciju. 2010. gadā Ikšķiles kultūras biedrība atjaunoja Daugavas svētku veidošanas tradīciju, pēdējo gadu laikā pasākuma apmeklētājus priecējuši tādi mākslinieki un personības kā Jānis Peters, Jānis Paukštello, Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš ar kori “Sonore”, Edgars Vītols ar kori “Aura”, tautas deju ansamblis “Rotaļa” un daudzi citi. Šobrīd Ikšķiles Kultūras biedrība ir vienīgā organizācija, kas novada kultūras pasākumu kontekstā piedāvā šāda veida kultūrvēsturiskā mantojuma tradīciju pasākumu.

Biļetes būs iespējams iegādāties pasākuma dienā pie Ikšķiles Tautas nama un pirms pasākuma sākuma pie ieejas Ikšķiles brīvdabas estrādē, ieejas maksa – 4 eiro; pensionāriem 2 eiro; bērniem līdz desmit gadiem ieeja brīva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+