Mobilā versija
Brīdinājums +2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
17. februāris, 2015
Drukāt

Nedēļas nogalē jautras izdarības Meteņos, Masļeņicā, Venēcijas karnevālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šīs nedēļas nogalē daudzās vietās Latvijā aicina uz jautrām izdarībām Meteņu, Masļeņicas un Venēcijas karnevāla noskaņās.

Sestdien, 21. februārī, no plkst. 10 līdz 16 Kalnciema kvartāls aicina uz “Meteņu karnevālu” – tradicionālo Meteņu svinībām pasaulē slavenā Venēcijas karnevāla noskaņās. Dienas programmā paredzēta tradicionālo meteņu ēdienu baudīšana, Pelnu dienas aktivitātes un “maskēšanās” karnevāla garā, portālam LA.lv pastāstīja kvartāla kultūras programmas organizatore Luīze Pastore.

Pavasara gaidīšanas un karnevālu noskaņās 21. februārī Kalnciema kvartāla tirgotāji būs pārģērbušies raibās karnevāla un jautrās ķekatu maskās un aicinās uz tradicionālo meteņu mielastu.

Ģimenēm ar bērniem būs iespēja iesaistīties Pelnu dienas aktivitātēs. Galerijā, kur joprojām būs skatāma izstāde “Vislabāk es topu par Bikibuku”, izdevniecība “Liels un mazs” no plkst. 11 aicinās bērnus un vecākus uz Pelnu Putras Dienu. Notiks Klusuma konkurss un Mēmās putras spēle, bet Bikibuka darbnīcā taps melnbalti zīmējumi un ogļu ūsas.

Savukārt Vīnu veikala zāle būs pārvērtusies par Venēcijas karnevāla norises vietu: te varēs tikt pie savas karnevāla maskas, iejusties Venēcijas noskaņā, iemūžinot mirkli īpaši izveidotā fotostūrītī, nobaudīt tradicionālos slavenā karnevāla saldumus, un tamlīdzīgi.

Meteņus agrāk svinēja kā viduspunktu starp ziemas un pavasara saulgriežiem. Ar Meteņiem beidzas budēļos iešanas laiks, tāpēc pēdējā dienā šī tradīcija bijusi sevišķi iecienīta, tā ka dažos novados Meteņdienu saukuši pat par Budēļu dienu. Līdzīgas ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svinības notiek arī citur pasaulē. Piemēram, slāvi svin Masļeņicu, Lielbritānijā tiek atzīmēta “Pankūku diena”, Francijā – Mardi Gras festivāls, bet Venēcijā – tradicionālais Venēcijas karnevāls.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (1)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+