Dabā
Laika ziņas

Nedēļas nogalē laiks priecēs, nākamnedēļ atkal lietus zona 0

Foto-LETA/AFP

Šī darba nedēļa laika apstākļu ziņā ir bijusi ļoti lietaina. Jau no otrdienas katru dienu Latviju šķērsoja ciklona nestu nokrišņu zonas, nesot pērkona lietusgāzes, kas vietām bija ļoti stipras. Otrdien dienā pērkona lietusgāzes laikā Skrīveros tika uzkrāti 24 mm, bet trešdienas naktī Daugavpilī nolija pat 79 mm, vairākas reizes pārsniedzot dekādes normu, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien laika apstākļus rietumu un centrālajos rajonos noteiks augsta spiediena atzars, līdz ar to debesis skaidrosies, un tikai pēcpusdienā veidosies atsevišķi gubu mākoņi, kas vietām nesīs nelielu īslaicīgu lietu. Galējos austrumu rajonos vēl pieturēsies ciklona ietekme, līdz ar to debesis klās biezāka mākoņu sega un pa laikam līs. Pūtīs lēns vējš, un gaiss uzsils līdz +21°, vienīgi austrumos temperatūra pieturēsies pie +16.

Brīvdienās nelieli nokrišņi gaidāmi vien galējos austrumu rajonos. Pārējā teritorijā augsta spiediena apgabala ietekmē būtiski nokrišņi nav gaidāmi, vien Kurzemē var izveidosies atsevišķi gubu-lietus mākoņi, kas nesīs nelielu īslaicīgu lietu. Lai gan mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, brīvdienās saulē gaiss iesils vien līdz +16…+21. Savukārt naktī termometra stabiņš var noslīdēt līdz +10°, bet austrumos pieturēties līdz +15.

Nākamās darba nedēļas sākumā Latviju šķērsos zema spiediena ieplaka ar nokrišņu zonu, padarot pirmdienu mākoņainu un lietainu. Darba nedēļas vidū pastiprināsies augsta spiediena apgabala ietekme un nokrišņi mitēsies. Vairāk uzspīdēs saule, līdz ar to gaisa temperatūra var paaugstināties līdz pat +25°.

LA.lv