×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Nedēļas nogalē Latvijā noslīkuši trīs cilvēki

LETALETA

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki no Latvijas ūdenstilpnēm izcēluši trīs noslīkušu cilvēku mirstīgās atliekas, aģentūrai LETA pastāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele.

Vakar plkst.18.31 VUGD saņēma informāciju, ka Juglas ezerā pie tilta slīkst cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, cilvēks vairs nebija redzams. Meklēšanas darbus veica VUGD ūdenslīdēji kopā ar Rīgas Pašvaldības policijas ūdenslīdējiem. Zemūdens meklēšanas darbu laikā noslīkušais apmēram 40 gadus vecais vīrietis tika atrasts un nogādāts krastā.

Sestdien plkst.19.02 VUGD saņēma informāciju, ka cilvēks slīkst Sumankas upē Līvānu novada Rožupes pagastā. Arī šajā gadījumā, glābējiem ierodoties notikuma vietā, cilvēks virs ūdens vairs nebija redzams. Izmantojot speciālo aprīkojumu, noslīkušais 54 gadus vecais vīrietis tika atrasts un nogādāts krastā.

Savukārt piektdien peldoties dzīvība izdzisa kādam zēnam Liepājā. Plkst.20.43 VUGD saņēma informāciju, ka pie Dienvidu fortiem slīkst bērns. Lai arī glābēji notikuma vietā ieradās jau pēc dažām minūtēm, zēns virs ūdens vairs nebija redzams. Zemūdens meklēšanas darbus veica VUGD ūdenslīdēji, kas 12 gadus veco zēnu atrada un nodeva mediķiem, bet viņa dzīvību glābt vairs nebija iespējams.

Kā ziņots, vakar Vidzemē slīka arī kāds divus gadus vecs bērns. Lai gan šis bērns no ūdens tika izcelts bez dzīvības pazīmēm, viņa elpošanu izdevās atjaunot, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

VUGD aicina peldsezonu atklāt prātīgi. Lai vasaras atpūta pie ūdeņiem nepārvērstos traģēdijā, vecākiem saviem bērniem vajadzētu atgādināt par drošas peldēšanas pamatprincipiem.

Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežurē glābēji. Peldoties upēs, jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu elementu. Nedrīkst iet peldēties alkohola reibumā. Dodoties ūdenī, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un mēģināt dižoties uz citu fona. Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī, vispirms jāpārliecinās, vai gultnē nav kādi akmeņi vai nogrimuši asi priekšmeti.

Glābēji atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam, tāpat to nevajadzētu darīt naktī. Gadījumā, ja nelaimē uz ūdens ir nonācis kāds cits, dodoties glābt cietušo, ir rūpīgi jāizvērtē situācija un savas iespējas, lai nenoslīktu pats. Ieraugot slīkstošu cilvēku, jebkurā gadījumā nekavējoties ir jāizsauc glābēji, zvanot uz tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātas un iespējamos piebraukšanas ceļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+