Kultūra
Mūzika

Nedēļas nogalē notiks Kurzemes Dziesmu svētki0

Foto – Leta/Ieva Leiniša

Šo sestdien, 29. jūnijā Liepājas Olimpiskā centra Arēnā pulcēsies vairāk nekā 2000 Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieku, lai pulksten 19.00 vienotos krāšņā koncertā “Es esmu dzīvība”. Ar Kurzemes Dziesmu svētkiem noslēgsies Latvijas simtgades pasākumu kopums – “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100″.

Atzīmējot Liepājas nozīmi 1919. gada notikumos, koriem bagātākais Kurzemes koru apriņķis rīko Kurzemes Dziesmu svētkus, kuros piedalīsies 75 kori, 15 deju kolektīvi un 6 pūtēju orķestri no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Par virsdiriģentiem izvēlēti Kurzemes labāko koru un pūtēju orķestru diriģenti, Dziesmu svētku virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti, kuri ir vai bijuši saistīti ar Kurzemi.

Kurzemes dziesmu svētki “Es esmu dzīvība” ir mūzikas, dejas un dziesmas sintēzē veidots stāsts par dažādiem laika posmiem mūsu valsts dzīvē, tautas gara spēku un mīlestību, kas ļāvusi Latvijai būt dzīvai. Svētku mākslinieciskā koncepcija un programma veidota, akcentējot Kurzemes kultūrvēsturiskā novada pamatvērtības – tajā iekļauti Ernesta Vīgnera, Emiļa Melngailļa, Alfrēda Kalniņa, Pētera Vaska, Agra Engelmaņa, Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula, Andra Kontauta un citu autoru skaņdarbi. Muzikālo pavadījumu nodrošinās pūtēju orķestri un mūziķu grupa Normunda Kalniņa vadībā. Koncertu vadīs aktieri Zane Jančevska un Kaspars Znotiņš.

Kurzemes Dziesmu svētku “Es esmu dzīvība” mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Valce, deju kolektīvu virsvadītājs – Jānis Purviņš, pūtēju orķestru virsdiriģents – Guntis Kumačevs, režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas