×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Nedēļas nogalē risināsies festivāls “Rīga spēlē teātri”

Foto: Rīgas SKolēnu pils teātris "Zīļuks"Foto: Rīgas SKolēnu pils teātris "Zīļuks"

Skats no izrādes "Sprīdītis".

Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus no 22.līdz 24. maijam aicina apmeklēt amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri 2015” izrādes, vēsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

22. maijā būs skatāmas piecas izrādes. Dienu iesāks Rīgas Raiņa 8. vakara vidusskolas integratīvās grupas “Alias” iestudējums par uzdrošināšanos, vientulību, draudzību, nelaimi un cerībām “No sevis vairs nav bail”. Skatītājiem piedāvās arī Latvijas Nedzirdīgo biedrības Strazdumuižas drāmas un dzejas teātra literāri muzikālu Ārijas Elksnes dzejas kompozīciju “Es ticu cilvēkam savam”. Šajā dienā būs skatāma Latvijas Kultūras koledžas studentu izrāde “Sienas, kas dzied baritonā”, par saskanīgu attiecību veidošanu ar saviem vienaudžiem un Vecpilsētas teātra izrāde pēc Agatas Kristi darba motīviem “Trīs akli pelēni”. Kārļa Skalbes pasakas “Gulbju jaunavas” stāstījumu ar Ērika Ešenvalda mūziku skatītājiem piedāvās Nomales teātris “Piektais tramvajs”.

Sestdien, 23. maijā, festivāla ietvaros īpaši veidotajā bērnu un jauniešu izrāžu piedāvājumā būs skatāmi trīs teātra “Zīļuks” iestudējumi, tajā skaitā Džanni Rodari “Sīpoliņa piedzīvojumi”, Annas Brigaderes “Sprīdītis” un Ērlenna Lū jautrs stāsts pār kādu vīru, viņa ģimeni, integrāciju un valsti izrādē “Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu”.

Svētdien, 24. maijā, skatītāji gaidīti divās Rīgas Skolēnu pils Kustību teātra izrādēs – Aspazijas “Pasaciņa” un “Četras balsis” par draudzību un draugiem. Šajā dienā bērni un jaunieši gaidīti arī literāri muzikālajā uzvedumā “Senās jaukās bērnu dienas…”, kas veidots kā veltījums Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai un dejas izrādē “Dvēselīte”, kur vienkopus uz skatuves būs teātra “Zīļuks” jaunie mākslinieki un Tautas deju ansambļa “Uguntiņa” dejotāji.

Savukārt teātra studija “Haritas” skatītājus ielūdz uz Leldes Stumbres “Dialogi” iestudējumu un Studentu teātris “Spēle” apmeklētājus gaidīs uz Hermaņa Paukša lugas “Piektais bauslis” izrādi.

Festivāla izrādes notiks Rīgas Katoļu ģimnāzijā, Bea Basil Cafe telpās, Latvijas Kultūras koledžā, Rīgas Skolēnu pilī un Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”. Precīza informācija par izrāžu norises laiku un vietu kultura.riga.lv, ieeja izrādēs – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+