Dabā
Laika ziņas

Nedēļas nogale sāksies ar patīkamu un saulainu laiku 0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Nedēļas nogale sāksies ar patīkamu un saulainu laiku – šodien, saglabājoties augsta spiediena apgabala ieteikmei, gaidāms neliels mākoņu daudzums, mērens vējš, bet gaiss dienas laikā iesils līdz +3…+8 grādiem.

Tomēr jau vakarā zema spiediena ieplakas ietekmē no rietumiem debesis aizklās mākoņi, kas sestdien no rīta teritorijas lielākajā daļā nesīs slapju sniegu un lietu, bet austrumos arī sniegu. Nokrišņi turpināsies visu sestdienu un mākoņi izklīdīs tikai vakara pusē. Tā kā nākamajā naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +2…-5 grādiem, vietām iespējams apledojums.

Svētdien no rīta laiks atkal kļūs saulaināks un mākoņi debesis klās tikai daļēji, gaiss iesils līdz +4…+8 grādiem.

Nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā noteiks plašs cikons ar centru virs Krievijas ziemeļrietumiem, līdz ar to ziemeļrietumu vējš lielā teritorijas daļā brāzmās sasniegs 15-19 m/s. Tomēr ar ciklonu saistītās nokrišņu zonas galvenokārt atradīsies virs Krievijas un Latvijā laiks būs salīdzinoši sauss – vien dažviet, pārsvarā austrumos, iespējami nelieli īslaicīgi nokrišņi.

Nedēļas vidū un otrajā pusē vējš pierims, nokrišņu daudzums kopumā visā valstī nebūs liels.

Gaisa temperatūra nākamnedēļ dienās paaugstināsies līdz aptuveni +3…+9 grādiem, bet atsevišķās naktīs lielā teritorijas daļā vēl gaidāms neliels sals: 0…-5 grādi. Pēc šī brīža prognozēm spriežot, manāma gaisa temperatūras paaugstināšanās ir iespējama nākamās nedēļas izskaņā, kad no rietumiem Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa.

LA.lv