×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Nedēļas nogalē sāksies Rudens kamermūzikas festivāls

kamermuz2

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētais Rudens kamermūzikas festivāls šogad notiks no 28. septembra līdz 16. oktobrim Rīgā, Ventspilī un Madonā, aicinot izbaudīt kamermūzikas intīmo gaisotni izcilu mūziķu sniegumā.

Festivālā dzirdēsim stīgu kvartetu “Artemis”; vienu no pasaules izcilākajiem altistiem Maksimu Risanovu, kurš spēlēs kopā ar “Sinfonietta Rīga”; lielisko Spīķeru kvartetu, kas pirmoreiz satiksies ar Londonā dzīvojošo ekspresīvo čellisti Kristīni Blaumani; publikas iemīļoto akordeonisti Kseniju Sidorovu, kura prezentēs savu jauno albumu “Fairy Tales”. Īpašais festivāla notikums –  pasaules labākā laikmetīgās mūzikas ansambļa – “Ensemble Modern”, kas mājo Frankfurtē un koncertē slavenākajās koncertzālēs – viesošanās Rīgā. Rudens kamermūzikas festivāla patrons – Pēteris Vasks.

Rudens kamermūzikas festivālu 28. septembrī atklās viens no pasaules labākajiem stīgu kvartetiem “Artemis”. Tas izveidots 1989. gadā. Kopš 2012. gada kvarteta I vijole ir izcilā latviešu kamermūziķe un soliste Vineta Sareika.
Rīgas programmā repertuāra klasisko spārnu pārstāvēs Šūberta un Mendelszona vienkārša cildenuma pārpilnā mūzika, taču būs arī neakadēmiskas notis – par tango karaļa Astora Pjacollas aizraušanos ar Baha mūziku liecinās prelūdiju un fūgu cikls. Ar šo programmas daļu “Artemis” mūziķi vienlaikus godina gan tango milzi, gan dižo vācu kontrapunkta meistaru.
4.  un 5. oktobrī  Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē dzirdēsim pasaules labāko laikmetīgās mūzikas ansambli – “Ensemble Modern”. Divu koncertu sērijā mums tiek dāvāta iespēja iepazīties ar projektu, kas pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja 2012. gada decembrī Minhenē un kurā savus speciāli šim gadījumam komponētos sacerējumus prezentēja astoņi jauni Austrumeiropas komponisti. Šie jaunie cilvēki tika izvēlēti spēcīgā konkurencē, tādēļ jo sevišķi liels prieks viņu vidū redzēt trīs Latvijas pārstāvjus – Andri Dzenīti, Kristapu Pētersonu un Jāni Petraškeviču.  Projekts ir Vidusaustrumeiropas Gētes institūtu iniciatīva sadarbībā ar “Ensemble Modern” un fondu BHF-BANk-Stiftung.
9. oktobrī Spīķeru koncertzālē spēlēs “Estonian Trio”. Kopā ar brāļiem Jervi – čellistu Mariusu un pianistu Mihkelu  uzstāsies klarnetists Gajs Spilmens – jauns austrālietis, kurš studējis Lībekā pie Sabīnes Meijeres un Reinera Vēles un patlaban ir Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais klarnetists. Koncerta programma daudzveidīga – līdzās tādiem klasiskiem repertuāra vaļiem kā Brāmsa trio, Bruha miniatūru tetrāde un Šūmaņa duets klausīsimies Pulenka brīnišķi skaisto Klarnetes sonāti, “Sibēliusa ēnā” dzīvojušā Somijas zviedra Einara Englunda Introdukciju un Tokātu, kā arī jaundarbu, ko radījis igauņu vecākās paaudzes skaņradis Renē Ēspere.
12. oktobrī Lielajā ģildē  “Sinfonietta Rīga” muzicēs kopā ar vienu no  pasaules izcilākajiem altistiem – Maksimu Risanovu. Programmā – nemirstīgais Šūberts un mūsdienu autoru variācijas par viņa ģeniālo mūziku.
15. oktobrī  Spīķeru koncertzālē dzirdēsim Lielās mūzikas balvas 2012 laureāti, akordeonisti Kseniju Sidorovu, kas prezentēs savu jauno soloalbumu “Fairy Tales”. Albumu klajā laidis Apvienotās Karalistes skaņu ierakstu nams “Champs Hill Records”.
Rudens kamermūzikas festivāls noslēgsies 16. oktobrī Mazajā ģildē ar koncertu “Vītols, Vasks un Šūberts”. Mūsu lieliskais Spīķeru kvartets pirmoreiz satiksies ar Londonā dzīvojošo ekspresīvo čellisti Kristīni Blaumani, lai atskaņotu Franča Šūberta brīnumskaisto Stīgu kvintetu. Kompānijā šim agrīnā romantisma meistardarbam – ideālu un mīlestības pavedienu cauraustais Pētera Vaska Piektais stīgu kvartets un šīgada jubilāra Jāzepa Vītola miniatūras, kas ilgu laiku dusējušas neatklātas un nespēlētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+