Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
6. marts, 2015
Drukāt

Nedēļas nogalē veikalos nonāks pirmā Latvijas gurķu raža (7)

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

Nedēļas nogalē Latvijas veikalos būs pieejama pirmā vietējā šā gada gurķu raža, pastāstīja aptaujātie dārzeņu audzētāji.

Dārzeņu audzētāju kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” valdes loceklis Jānis Bušs teica, ka pirmā kooperatīva gurķu raža veikalos būs pieejama jau Sieviešu dienā, 8.martā. “Katrai sievietei pa gurķim nesanāks, bet nadzīgākajām tiks,” sacīja Bušs.

Savukārt “Baltijas dārzeņu” tomāti veikalos būs pieejami aprīļa sākumā. “Pagaidām uz ķekara ir pirmie zaļie bumbuļi, bet gatavi būs aprīļa sākumā,” sacīja Bušs.

Arī “Baltijas dārzeņu” biedra “Sabiedrības Mārupe” valdes loceklis Kaspars Brunovskis apstiprināja, ka pirmā uzņēmuma gurķu raža veikalos varētu būt pieejama nedēļas nogalē.

Savukārt dārzeņu audzētāja “Rītausma” pārstāve Lāsma Bekina sacīja, ka pirmā “Rītausmas” gurķu raža ienāksies apmēram pusotru nedēļu vēlāk nekā sākotnēji bija plānots un tirdzniecībā varētu būt pieejama ne ātrāk par 20.martu. “Pirmie gurķi tiks lasīti ap 15.datumu [martu] ne ātrāk. Iespējams, jā [20.martā] būs pieejami tirdzniecībā,” sacīja Bekina, piebilstot, ka sākotnēji gurķi varētu būs pieejami nelielā daudzumā.

SIA “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris informē, ka “Maxima Latvija” veikalu tīklā pirmie vietējie gurķi sākotnēji būs nopērkami trijos lielākajos veikalos – Rīgā, Ulmaņa gatvē 88a, Slokas ielā 115 un Deglava iela 67. Taču marta otrajā pusē vietējie gurķi būs pieejami arī pārējos “Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā.

Beseris piebilst, ka “Maxima Latvija” veikalos būs nopērkami SIA “Mārupes Siltumnīcas” siltumnīcās audzētie gurķi, un to cena būs 4,79 eiro par vienu kilogramu.

Jau vēstīts, ka pirmās Latvijas gurķu ražas šogad ir gaidāmas marta pirmajā pusē, savukārt tomāti – aprīļa vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. sitos udens kimija audetos pat cukas need- //// sutiet uz ukrainu bada citejiem- – pretigi ka latvijas

  2. iebaaziet pakaljaa savus latvaanju pajolju gurkjus. polju gurkji jau tagad ir tirguu un maksaa 3 eur kg. un pajolzemes grukji tiek audzeeti at to pashu kompaktdisku un tajaa pashaa stikla vatee , tikai baalelinjiem ir negausiiba uz cenu.

  3. aizies arī visi itāļu un poļu gurķīši par 4,79 EUR

  4. Gurķi, kas dārgāki par gaļu un zivīm? Var ievadīt kur vēlas, man točna nevajag. 😀

  5. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

    Smiekliigi, kas veelas visaa Pasaulee eed gurkjus visu cauru gadu, taapat kaa visus citus daarzenjus un augljus.

  6. Nu tad varēsim uzkost vietējo ķīmiju.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+