Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
6. marts, 2015
Drukāt

Nedēļas nogalē veikalos nonāks pirmā Latvijas gurķu raža (7)

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

Nedēļas nogalē Latvijas veikalos būs pieejama pirmā vietējā šā gada gurķu raža, pastāstīja aptaujātie dārzeņu audzētāji.

Dārzeņu audzētāju kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” valdes loceklis Jānis Bušs teica, ka pirmā kooperatīva gurķu raža veikalos būs pieejama jau Sieviešu dienā, 8.martā. “Katrai sievietei pa gurķim nesanāks, bet nadzīgākajām tiks,” sacīja Bušs.

Savukārt “Baltijas dārzeņu” tomāti veikalos būs pieejami aprīļa sākumā. “Pagaidām uz ķekara ir pirmie zaļie bumbuļi, bet gatavi būs aprīļa sākumā,” sacīja Bušs.

Arī “Baltijas dārzeņu” biedra “Sabiedrības Mārupe” valdes loceklis Kaspars Brunovskis apstiprināja, ka pirmā uzņēmuma gurķu raža veikalos varētu būt pieejama nedēļas nogalē.

Savukārt dārzeņu audzētāja “Rītausma” pārstāve Lāsma Bekina sacīja, ka pirmā “Rītausmas” gurķu raža ienāksies apmēram pusotru nedēļu vēlāk nekā sākotnēji bija plānots un tirdzniecībā varētu būt pieejama ne ātrāk par 20.martu. “Pirmie gurķi tiks lasīti ap 15.datumu [martu] ne ātrāk. Iespējams, jā [20.martā] būs pieejami tirdzniecībā,” sacīja Bekina, piebilstot, ka sākotnēji gurķi varētu būs pieejami nelielā daudzumā.

SIA “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris informē, ka “Maxima Latvija” veikalu tīklā pirmie vietējie gurķi sākotnēji būs nopērkami trijos lielākajos veikalos – Rīgā, Ulmaņa gatvē 88a, Slokas ielā 115 un Deglava iela 67. Taču marta otrajā pusē vietējie gurķi būs pieejami arī pārējos “Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā.

Beseris piebilst, ka “Maxima Latvija” veikalos būs nopērkami SIA “Mārupes Siltumnīcas” siltumnīcās audzētie gurķi, un to cena būs 4,79 eiro par vienu kilogramu.

Jau vēstīts, ka pirmās Latvijas gurķu ražas šogad ir gaidāmas marta pirmajā pusē, savukārt tomāti – aprīļa vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. sitos udens kimija audetos pat cukas need- //// sutiet uz ukrainu bada citejiem- – pretigi ka latvijas

  2. iebaaziet pakaljaa savus latvaanju pajolju gurkjus. polju gurkji jau tagad ir tirguu un maksaa 3 eur kg. un pajolzemes grukji tiek audzeeti at to pashu kompaktdisku un tajaa pashaa stikla vatee , tikai baalelinjiem ir negausiiba uz cenu.

  3. aizies arī visi itāļu un poļu gurķīši par 4,79 EUR

  4. Gurķi, kas dārgāki par gaļu un zivīm? Var ievadīt kur vēlas, man točna nevajag. 😀

  5. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

    Smiekliigi, kas veelas visaa Pasaulee eed gurkjus visu cauru gadu, taapat kaa visus citus daarzenjus un augljus.

  6. Nu tad varēsim uzkost vietējo ķīmiju.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+