Dabā
Laika ziņas

Nedēļas nogalē vēl valdīs ziema, nākamnedēļ kļūs krietni siltāks 0

Foto – Timurs Subhankulovs

Nedēļas nogalē laika apstākļus lielākoties turpinās noteikt ciklonu darbība, līdz ar to pa laikam gaidāmi nokrišņi. Vējam saglabājoties brāzmainam, vietām iespējama arī neliela putināšana. Dienās gaisa temperatūra lielākajā teritorijas daļā būs virs 0°, bet naktīs teju visā Latvijā gaidāms sals, austrumos termometra stabiņam noslīdot līdz -5…-9°. Pastāvot šādiem apstākļiem, uz ceļiem naktīs un no rīta veidosies apledojums, informē Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Jaunās darba nedēļas sākumā no dienvidrietumiem Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss: maksimālā gaisa temperatūra dienās lielākoties gaidāma +1…+5° robežās, bet vietām nedēļas vidū un pirmajā pusē gaiss var iesilt pat līdz +7°. Arī naktīs visā Latvijā pieturēsies atkusnis un gaisa temperatūra nedaudz zemāka par 0° gaidāma vien nedēļas otrajā pusē.

Tomēr nākamnedēļ Latviju šķērsos arī vairākas nokrišņu zonas, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem un gandrīz katru dienu lielā teritorijas daļā gaidāms neliels līdz mērens lietus, nedēļas otrajā pusē arī slapjš sniegs. Valdot atkusnim, sniega sega gandrīz visā Latvijā izzudīs.

LA.lv