×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē Vērmaņdārzs pārtaps pasaku valstībā bērniem

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros svētdien, 1. jūnijā Rīgā, Vērmanes dārzā no plkst.12 līdz 18 notiks Bērnu Eiropas karnevāls – izklaidējošs un izglītojošs pasākums ģimenēm ar bērniem, portālu LA.lv informēja Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Vērmanes dārzs pārvērtīsies par Eiropas bērnu literatūras karnevālu, kurā bērni kopā ar vecākiem varēs iepazīties un sadraudzēties ar Eiropas valstu grāmatu varoņiem. Kopā ar jau labi zināmiem un arī jauniem varoņiem ikviens varēs piedalīties atrakcijās un darbnīcās – gatavot rotaļlietas, taisīt propellerus, piedalīties stafetēs, iemācīties Pūksprunguļu spēli, skaitīt zvaigznes, līst kurmīša alā u.c. Ar bērniem visas dienas garumā spēlēsies un no vienas grāmatas uz citām ceļos Karlsons, Pepija, Ronja, divas Lotiņas, Pinokio un citi grāmatu varoņi. Varēs gatavot arī maskas, pārtopot par sev tīkamu grāmatas varoni, lai kopā ar pārējiem stāstu un pasaku tēliem plkst. 15.00 piedalītos Lielajā Bērnu Eiropas karnevāla masku gājienā cauri parkam.

Lattelecom piedāvās bērnu kino zonu, kur tiks demonstrētas bērniem veidotas filmas no Lattelecom televīzijas video nomas.

Vērmanes dārzā darbosies Lasītava, kurā stāstus un pasakas bērniem lasīs Latvijā pazīstamas mammas un tēti, bet kopā ar Leļļu teātra aktieriem šos stāstus būs iespējams izspēlēt, veidojot atraktīvus grāmatu jauniestudējumus. Visas dienas garumā apmeklētājus priecēs arī DnB bankas sarūpētais piepūšamo atrakciju parks. Pasākumā piedalīsies Latvijas izdevniecības un grāmatnīcas, kas prezentēs plašu bērnu literatūras klāstu, īpašu uzmanību veltot tikko iznākušajiem darbiem.

Grāmatu maiņas punktā, savukārt, pasākuma apmeklētājiem būs iespēja no mājām atnestās bērnu literatūras grāmatas apmainīt pret citu apmeklētāju atnestajām grāmatām. Par īpašu un literāru ēdienkarti būs parūpējušies Bērnu kafejnīcas saimnieki, piedāvājot gan Karlsona kūkas, gan Pūka medusmaizes, gan Pepijas pankūkas un citus gardumus.

Bērnu Eiropas karnevāls tiks atklāts plkst.12:00 ar zviedru orķestra “The Bofors Symphonic Band” priekšnesumu un visu grāmatu varoņu sveicienu bērniem. Klātesošos līdz plkst.18:00 priecēs plaša priekšnesumu programma, tostarp, bērnu mūzikas grupu priekšnesumi, Eiropas tautu dejas “Zelta sietiņa” izpildījumā, kā arī dziesmotas rotaļas kopā ar klātesošajiem. Plkst.15:00 notiks masku gājiens pa Vērmanes dārzu ar visu klātesošo bērnu dalību.

Bērnu Eiropas karnevāla apmeklētāji aicināti pasākumam gatavoties jau mājās, uz pasākumu nākot savu iemīļotāko Eiropas grāmatu varoņu tērpos. Pasākumu vadīs Alise Brīnumzemē jeb Ketija Šēnberga. Viņai palīgā nāks Rīgas bebrs, kurš šobrīd strādā pie savas pirmās bērnu stāstu grāmatas par viņa un citu Rīgas simbolu piedzīvojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+