×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē Latvijā notiks Pasaules Sniega dienas pasākumi

Foto - LetaFoto - Leta

Bērns un sniegavīrs Vērmanes dārzā.

Sākot ar šo piektdienu, 17. janvāri, bērni, viņu vecāki un citi interesenti svinēs ziemas iestāšanos dažādos pasākumos Pasaules Sniega dienas ietvaros. Beverīnas novadā norisināsies sniega regbijs, Mālpilī skolēni no kartona kastēm un PET pudelēm veidos ziemas skulptūru, bet Limbažos rīkos stafetes ar ragaviņām un masu slēpojumu.

Pasaules Sniega dienas Latvijā rīkotāju (Latvijas Slēpošanas savienības un Latvijas Olimpiskās komitejas) publiskais aicinājums rīkot Sniega dienas pasākumus pašvaldībās guvis necerēti lielu atsaucību, tādējādi Sniega dienas pasākumi norisināsies 43 novados, kopskaitā 55 vietās visā Latvijas teritorijā. Lielākais dalībnieku skaits pieteikts Bauskā – 900 dalībnieki.

Pašreizējā situācijā, kad ārā ir mīnusi, taču sniega daudzums daudzviet nav pietiekams, ne visi var pilnvērtīgi izbaudīt baltā gadalaika priekšrocības. Tāpēc pašvaldībām, kas rīko Sniega dienas pasākumus, ir iespēja pašiem brīvi izvēlēties pasākuma norises datumu (-s) arī ārpus noteiktajiem datumiem (17., 18. un 19. janvārī). Visa informācija par norises vietām un pasākumiem atrodama Latvijas Slēpošanas savienības informatīvajā portālā www.infoski.lv.

Konkrētu pasākuma programmu nosaka pasākuma organizators. Tās var būt jebkuras aktivitātes uz sniega – sporta sacensības, rotaļas, pikošanās, sniega vīru celšana, zīmēšana uz sniega, tikšanās ar sportistiem, viktorīnas, konkursi, izstādes u.c. atrakcijas. Paralēli pasākumiem svaigā gaisā mācību iestāžu audzēkņiem ir iespēja piedalīties foto un video konkursos, zīmējumu konkursā, kā arī domrakstu konkursā ar vienojošo tēmu „Bērni uz sniega”.

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē. Šī diena ir daļa no FIS programmas „Vediet bērnus uz sniega”, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Pasaules Sniega Dienas tradīcija tika aizsākta 2012. gadā, kad Sniega diena notika pirmo reizi. 2012. gada 22. janvārī dažādu pasākumu rīkošanā iesaistījās 39 valstis un 225 norises vietas, piesaistot vairāk kā 200000 dalībnieku uzmanību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+