×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Nedēļas nogalē Zemgalē sāksies deju skates (1)

foto - Letafoto - Leta

Nedēļas nogalē, 4. un 5. martā, Zemgalē notiks vairākas tautas deju kolektīvu skates, gatavojoties Dziesmu un deju svētku lieluzvedumam “Māras zeme”.

4. martā no plkst.11 Jēkabnieku kultūras namā ikviens interesents aicināts uz Jelgavas novada tautas deju kolektīvu skati.

Šogad Jelgavas novada tautas deju kolektīvu skatē piedalīsies 20 tautas deju kolektīvi – desmit vidējās paaudzes, pieci jauniešu un pieci senioru paaudzes deju kolektīvi -, kā arī viens senioru kolektīvs no Ozolnieku novada, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone. Katra kolektīva uzstāšanās programma sastāvēs no divām dejām, kas ir Dziesmu un deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” repertuārā.

Skatē kolektīvu sniegumu vērtēs deju horeogrāfi un Deju svētku virsvadītāji Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Agris Daņiļevičs, Gunta Skuja un Zanda Mūrniece. Pēc skates žūrijai ar kolektīvu vadītājiem ir paredzēts deju snieguma izvērtējums un analīze.

4. martā skatē piedalīsies arī Dobeles apriņķa dejotāji, kas no plkst.18 pulcēsies Dobeles kultūras namā. Savu dejotprasmi rādīs Dobeles, Auces un Tērvetes novada dejotāji.

Bauskas deju apriņķa skate 5. martā Īslīces kultūras namā norisināsies divās daļās. Skatē piedalīsies 29 kolektīvi no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadiem, aģentūru LETA informēja Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Drēgne.

Skates pirmajā daļā no plkst. 14 tik vērtēti jauniešu un vidējās paaudzes, kā arī divi bērnu deju kolektīvi. Savukārt otrajā daļā no plkst. 18 – jauniešu un senioru deju kolektīvu sniegums.

Bauskas apriņķa kolektīvus vērtēs Latvijā ievērojamie horeogrāfi, dejas pedagogi un Deju svētku virsvadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis. Pārējo triju žūrijas pārstāvju vārdi vēl taps zināmi līdz skates dienai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šausmas! Vai patiešām šada titulbilde ir atbilstošākā ar ko Jums asociējas tautu dejas?

Draugiem Facebook Twitter Google+