×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2017
Drukāt

Darījums. “Latvijas pienu” pārņem vācieši. “LA” nedēļas apskats (6)

Foto - LETA un "Latvijas Avīze, kolāža - LA.lvFoto - LETA un "Latvijas Avīze, kolāža - LA.lv

Prieks. Latvija var! Arī zinātnē

31 miljons eiro – tik daudz naudas tuvākajos septiņos gados tiks ieguldīts Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (CFI), lai tajā attīstītu moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centru “CAMART2”.

15 miljoni eiro nāks no Eiropas Komisijas pro­grammas zinātnes atbalstam “Apvārsnis2020”, bet vēl 16 miljonus eiro zinātniskās infrastruktūras attīstībā gatava ieguldīt Latvijas valsts.

Šo naudu iecerēts izmantot, lai zinātni padarītu komercializējamu, proti, lai zinātnieku atklājumus efektīvā veidā varētu pārvērst komerciālos un sabiedriskā labuma projektos. Piemēram, viens no atklājumiem, ko varētu tālāk attīstīt, ir īpaši plāns stikla pārklājums, kas neatstaro gaismu. Līdz ar to, ja tāds segtu gleznas, atstarojums netraucētu to apskatīt.

“Šis projekts turpinās Cietvielu fizikas institūta virzību pretim izcilībai. Līdz šim esam virzījušies pa vietējas nozīmes ceļiem, bet tagad, saņemot pasaulē lielākās zinātnes atbalsta programmas un Latvijas valdības labvēlību, mums ceļā pretim izcilībai jāsāk traukties ievērojami ātrāk pa Eiropas līmeņa automaģistrālēm,” tēlaini projekta atklāšanā izteicās Cietvielu fizikas institūta direktors, projekta “CAMART2” vadītājs Mārtiņš Rutkis.

Institūtam finansējumu nācies izcīnīt grūtā cīņā: uz Eiropas finansējumu bija pieteikušies 169 zinātniskās institūcijas. Naudu ieguva tikai desmit. CFI konkursā ieguva piekto lielāko punktu skaitu.

Kauns. Rēgs klīst pa Latviju

Padomju armija sen aizvākusies no Latvijas, bet tās rēgs joprojām turpina klīst pa mūsu zemi ar dīvaino nosaukumu “vīriešu diena”. Šo sadzīvisko nosaukumu PSRS laikos izmantoja, lai apzīmētu 23. februāri – Padomju armijas un Jūras kara flotes dienu (mūsdienu Krievijā pārdēvēta par Tēvzemes aizstāvju dienu). “Sveikt vīriešus šajā dienā ir tumsonība un kauns,” nupat aizrādīja kinorežisors Jānis Streičs. Diemžēl joprojām ir daudzi cilvēki, kuri to nesaprot.

Dažādi uzņēmumi arī te saskata komerciālas iespējas – varbūt izdosies pierunāt nopirkt kādu preci vai pakalpojumu kā “dāvanu vīrietim”. Dažas sievietes mēģina nodrošināt kopš padomju laikiem populāro “barteri” – ja sveiksi vīrieti 23. februārī, vari droši gaidīt tulpi 8. martā. Tomēr ļoti bieži tā vienkārši ir neizglītotība un nezināšana, ko izrāda paaudze, kas padomju laiku pat nav pieredzējusi. Šogad īpaši izcēlusies Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, kas izkārusi plakātu ar “sveicienu vīriešu dienā” un vēl bildi ar to lepni izvietojusi interneta sociālajos tīklos. Tādi, lūk, topošie pedagogi!

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Tad nu nosaukums jāmaina uz “”Vācijas piens””:)))))

 3. Izskatās, ka portālā manabalss.lv jāierosina KNAB likvidācija. Citādi laikam valdošā koalīcija bezjēdzīgo nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu šim “kantorim” nepamanīs.

 4. Vija Veisa ir ginekologs-dzemdību speciālists nevis vecmāte.

 5. Patiešām raksts parāda,ka izgāšanās valstī ir visās jomās,un te nu mums mīļā latviešu tauta pirms vēlēt ir jādomā nevis jāklausās reklāmas un solījumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+