×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. maijs, 2017
Drukāt

Hārtlija metode un kandidāte Svetka. “LA” nedēļas apskats (2)

1. Cilvēks. Hārtlija mode

1no5
Foto - LETAFoto - LETA

“Ciemā” ieradies ne tikai slavens uzvārds, bet arī darītājs

Latvijas hokeja izlase aizvadījusi sekmīgāko pasaules čempionātu pēdējo astoņu gadu laikā. Bieži mēdz teikt, ka vari aicināt, kādu treneri gribi, laukumā tāpat jāiet spēlētājiem, kuri augstāk par galvu neuzlēks. Bobs Hārtlijs ar Latvijas hokejistiem centās šo aksiomu apstrīdēt. Uz beigu tablo (desmitā vieta) nav redzams, ka tas būtu izdevies, bet Ķelnē redzētais tiešām priecēja un ļauj ar lielu optimismu raudzīties nākotnē. Tiesa, vēl nav zināms, vai deju partneri paliks kopā vai tomēr ies katrs savu ceļu.

Žurnālistiem Hārtlijs nav nekāda medusmaize. Jā, ļoti korekts un pieklājīgs, bet arī bezgala diplomātisks, trīs mēnešu laikā nepasakot pilnīgi neko lieku. Ja neskaita kāda slovāku žurnālista nosaukšanu par sasodītu idiotu, bet tas jau pēc preses konferences oficiālās daļas.

Pēc Hārtlija slavējošiem vārdiem par Latvijas hokejistiem tauta sociālajos tīklos spriež, ka kanādietis “visu laiku runā tekstus, kas būtu jāsaka prezidentam”. Cits no intervijām atlasījis “Hārtlija 10 baušļus”, kas esot vērtīgi jebkurā nozarē un komandā, piemēram: “Vārds “zaudēt” nav manā leksikā. Mēs uzvaram vai mēs neuzvaram. Bet nezaudējam.” “Krietnam darbam jāsākas no manis. Nekad nejautāšu kādam ko izdarīt, ja pats neesmu to gatavs veikt.”

Jā, kaislīgi oratori ir daudzi Ziemeļamerikas speciālisti, arī Teds Nolans slavēja Latviju, latviešus un spēlētāju pašaizliedzību. Tajā okeāna krastā reti sastopami tādi kā Oļegs Znaroks, kurš reiz izteicās, ka visus žurnālistus labprāt noslīcinātu Daugavā. Ģērbtuvē arī Hārtlijs var būt skarbs, taču nekad neaizskarot spēlētāju komandas priekšā.

Taču māksla izveidot komandu slēpjas nevis runāšanā, bet darbos. Bobs Hārtlijs parādīja, ka ciemā ieradies ne tikai slavens uzvārds, bet arī darītājs. Tik daudz laika kā viņš treniņprocesam nav veltījis neviens cits mūsu treneris, hallē bieži vien bija no septiņiem rītā līdz pieciem vakarā.

Vēl pirms pasaules čempionāta dzirdēju atsauksmes no dažiem mūsu treneriem, ka Hārtlijs strādājot pēc vecām metodēm. Kaut mums Latvijā vairāk būtu tādu vecmodīgo!

Foto – LETA
  1. Cilvēks. Hārtlija mode
  2. Šaubas. Saraksts par pusotru miljardu
  3. Ungāri pārņem "Infogr.am"
  4. Noslēpums. Skaļa noplūde, maz "labuma"
  5. Joks. Kandidāte Svetka

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. mLatvijas hokeja izlase aizvadījusi sekmīgāko pasaules čempionātu pēdējo astoņu gadu laikā. Bieži mēdz teikt, ka vari aicināt, kādu treneri gribi, laukumā tāpat jāiet spēlētājiem, kuri augstāk par galvu neuzlēks. Bobs Hārtlijs ar Latvijas hokejistiem centās šo aksiomu apstrīdēt. Uz beigu tablo (desmitā vieta) nav redzams, ka tas būtu izdevies,
    ==============================
    Tikai lielākais IDIOTS var nezināt, ka 10.vieta 16 valstu konkurencē bija LABĀKAIS rezultāts Latvijai pēdējo 4 gadu laikā…

Draugiem Facebook Twitter Google+