×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Reformētie nodokļi, politiķe Strīķe, pievilinātais Vējonis. “LA” nedēļas apskats (25)

1. Cilvēks. Strīķe – tagad kā politiķe

1no5
Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe Jaunajā konservatīvajā partijā iestājusies pēc ilgām pārdomām un gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās būs saraksta “lokomotīve”. Pirms tam viņai prātā neesot bijusi doma iet politikā, taču nekad nesaki: nekad! Strīķe vairs nav spējusi samierināties, ka korupcijā pieķerto noņem no amata, bet viņa vietā nāk cits korumpants.

Sociālajos tīklos Strīķei pārmet, kāpēc tad viņa pret korupciju Rīgas domē nav cīnījusies, strādājot KNAB, bet grib darīt to kā politiķe. “Tas, ka korupcijas veicinātāji paziņo, ka mēs neesam izķēruši visus korumpantus, man stipri atgādina situāciju, kad narkotiku tirgotāji Bolderājā vai Imantā savus klientus baro ar narkotikām un pēc tam pārmet policistiem, ka tie nav izķēruši visus narkomānus,” saka Strīķe. Birojs iepriekš izmeklējis nelikumības dažādos Rīgas domes departamentos un par šīm lietām bijuši arī notiesājoši spriedumi. Piemēram, KNAB lūdza sākt kriminālvajāšanu pret kukuļņemšanā aizdomās turēto Mājokļu un vides departamenta dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu, rosināja Ģenerālprokuratūru saukt pie kriminālatbildības Pilsētas attīstības departamenta amatpersonas Vilni Štramu, Pēteri Stranci un Raimondu Janitu.

Pašvaldības vadītājs nav tikai korupcijas apkarotājs, viņam ir pilnas rokas citu būtisku uzdevumu. J. Strīķe uzskata, ka viņai esot pietiekami daudz zināšanu gan par to, kā budžets jāsastāda, gan par to, kā iepirkumi jāorganizē un līgumi jāraksta, kā arī citos jautājumos, jo viņa bijusi ne tikai KNAB priekšnieka vietniece, bet pildījusi arī biroja priekšnieka pienākumus.

 1. Cilvēks. Strīķe – tagad kā politiķe
 2. Darījums. Nodokļu reforma – uz kā rēķina? 
 3. Noslēpums. Pievilinātais prezidents
 4. Kauns. Modes policija
 5. Izgāšanās. Dizainers izglābtu

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Nu i feisu ataudzējusi,arī ar tiesāšanos var taisīt biznesu…nu,nu.

 2. Strīķe politikā “pirmo dienu” – viņai būtu piedodams, Bordāns jau agrāk “politikā apburzijies – arī laikam nesaprot, ka šodien ar konkurējošas partijas nozākāšanu vēlētāju nepievilināsi. Vēlētājam šis partiju kašķis jau līdz “kaklam”.

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. Vējonis palīdz Šķēlem un Šleseram??!! Bija laiki, kad ne vienam ne otram palīdzību nevajadzēja. Kas tad tagad lēcies? Vai turpmāk abi dzrbosies trijatā?

 5. KAS UZTRAUC STRĪĶES JAUTĀJUMĀ??? KO VARAT CEPTIES KĀ PUSTRAKI??? NO KĀ TĀ BAIDĀTIES????

  • No kašķa baidāmies. Nabaga Jaņis! Ne mēnesis nepaies, ka būs bite matos. Viss beigsies ar Strīķes preses konferenci par nelikumībām Bordāna partijā. Nu vai tad Jāņam nemaz galva nebija. Nu Neo, Džemmu Skulmi, nu vienalga ko būtu aicinājis, i labāk būtu. A tagad? Oi nebūs labi, oi nebūs. Kaut nu rokas nepalaistu.

 6. Saproti nu, zaglīga un nekompetenta vara pilsētā tagad ir, un laikam Rīgā nevar būt sliktāk. Bet ja tai vietā piedāvā histērisku un nekompetentu varu?

 7. Arturs Nagliņš Atbildēt

  Latviešiem būtu morāli un materiāli nesalīdzināmi vieglāka dzīve, ja viņi savas vērtības nostiprinātu juridiski. Tāds ceļš ir loģisks. Precedents jau ir sastopams. ASV likumdošanā ir noteikts, ka valsts prezidentam un viceprezidentam nevar būt interešu konflikts. No tā pašlaik ļoti iegūst D.Tramps, kurš no 80.gadiem tirgo savu brendu “TRUMP”. Kļūstot par valsts prezidentu (un nonākot interešu konfliktā), viņa ienākumi manāmi pieaug; no viņa impērijas 515 firmām nosaukumā “TRUMP” ir 268 firmām. Taču nekāds sods nav paredzams. Tā ir juridiski noteikta iespēja gūt kolosālu peļņu, ieņemot valsts amatu. Valsts vienmēr ir tautas spogulis. Naivi ir izlikties, ka valsts var būt labāka par tautu. Konstitūcijā (piem., preambulā) ir jāieraksta: “Mēs, zagļu un stulbeņu tauta, par savām lielākajām vērtībām uzskatām noziegumu brīvību, perversiju, vulgaritāti, šarlatānismu, pseidozinātni, bet nevis izglītotību, inteliģenci, civilizētību. Masu kultūra un postmodernisms ir latviešu garīgā barība un šīs barības piegādātāji ir latviešu elki, simboli, paraugmodeļi.” Ja tas tiktu nostiprināts juridiski, tad atkristu visdažādākās kolīzijas starp godīgajiem un gudrajiem no vienas puses un negodīgajiem un muļķiem no otras puses. Tad nebūtu vajadzīgs portāls „pietiek”; nebūtu vajadzīgs „tautas tribunāls”, nebūtu jāmocās ap VVF, Mūrnieces nelietībām, nebūtu jāizsmej Šadurskis, Sarkanmatainā Tumsonība, ideāli aprobežotais ģenerālprokurors, nebūtu jākaunās par dauniem deputātiem, Lielo Bandu, Astoņkāji, Akadēmisko Bandu, zagļiem un blēžiem pašvaldībās. Tad Valsts policijas apkrāpšana, armijas apkrāpšana, “satori” finansēšana būtu normālas izdarības. Pat grūti visu aptvert, kas atvieglotu tautas dzīvi, ja tiktu izmainīta konstitūcija atbilstoši reālajiem procesiem latviešu populācijā.

 8. stulbeņu bars,kad bija korupcijas apkarošanas birojā,neko nedarīja,kā tik tiesājās par atjaunošanu amatā…nu tik būs darītāja…neaizmirsti noraut ūdeni….

 9. Kad beidzot KNABs paziņos par savu izmeklēšanu Jutas – Annas lietā?

 10. tai strikei vienkarsi nav kauna zarazai ar kaju pa peteni un no latvijas ara

 11. Visiem gribās klaut ko no tiem labumiem……

 12. strīķe politiķe? atļaujiet pasmaidīt

 13. Tik, Strīķe tak nemāk strādāt, tikai plēsties, turklāt nav skaidrs viņas statuss kā Annai. Turklāt tgd resna kā tirgus tante.

 14. Reklāmas pārtrauktā nobeigums Atbildēt

  Skat.”Pēc Jāņiem Latvijas iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un sāks’pelnīt sev”,Domā!,11.05.2012,15:00 nwww.domā.lv/pec-janiem-latvijas-iedzivotaji-bus nomaksajusi-nodoklus-un-saks-pelnit sev

 15. Pietiks ar šo fragmentu. Atbildēt

  “___,jo straujāks ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums,jo mazākas paliek iespējas celt ar nodokli neapliekamo ienākumu slieksni.Faktiski katrs samazinātais ienākuma nodokļa likmes procenta punkts nozīmē lielāku pēcnodokļa ienākumu pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi”,atzīst R.Zīle

 16. Bordāns ķērās klāt maksātnespējas administratoriem, tad no viņa steidzīgi atbrīvojās.

 17. SHITIE MULKI IESKAITOT striiki un bordaanu AR SAVAM LIELAJAAM PILNVARAAM NEVAREJA NEKO IZDARIIT SAVOS IENEMAMAJOS AMATOS,TAD NEKO ARII NEIZDARIIS TIKAI AR DEPUTATU MANDATU,PILNIIGS BEZTOLKS TUKSHA RUNA

 18. Brēmanis nebūtu foto publiskojis, mēs neko neuzzinātu, kādās pusdienās un ar ko R.Vējonis kā prezidents pusdienojis. A.Pildegovičs izteica neapmierinātību, ka foto publiskots – stipri dīvaini, kas tā par attieksmi.
  Kā lai uzticas tādām amatpersonām. Un R.Vējonis vienā dienā viesojas pie A.Lemberga Ventspilī (kāpēc TV Panorāmā tas nebija atspoguļots? Vai pašam kauns bija?), otrā dienā ar A.Šleseru un dēlu pusdieno.

 19. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  ticu, ticu – tik melo tālāk ( tas par tām vakariņām, kur Šlesers goda vietā Vējonim pie labās rokas – ”nezinot”)

 20. Ja kāds Latvijā par šiem ideotiem vēlēs tad es domāju Latvijai iestāsies beigas,jo visi šie Juraš,Strīķe,Bordāns ir abižoti klauni,un vienotības draugi.

 21. Nevajag te muldēt un pūst tautai miglu acīs, Siksni! Padomājiet, prezidents ticis maldināts! Pēc Sikšņa
  scenārija iznāk, prezidents kā tāds aitu gans, devies uz lietišķu tikšanos, nezinot, kas tajā piedalīsies. Nav zinājis, ka tur būs Šlesers un co, kurš taču ar paša prezidenta ziņu paņemts līdzi delegācijā! Tad jau arī
  prezidenta apsardze nebūs zinājusi, vai tikšanās dalībnieki būs uzņēmēji vai… džihādisti! Kuram jūs te stāstāt šīs pasakas? Sev, vai savai tautai?

Draugiem Facebook Twitter Google+