×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Dāņu vīzija, igauņu joki. “LA” nedēļas notikumu apskats (1)

1. Cilvēks. Mārtiņa Krieviņa divi tēli

1no5
Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Pirms vairāk nekā pusotra gada, kad Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš stājās amatā, viņš bija apņēmības pilns veidot mazu un efektīvu valsts pārvaldi. Tādas gan joprojām nav. Tagad Valsts kancelejas direktora vieta ir vakanta un valdības vadītājs Māris Kučinskis izmisīgi meklē cilvēku, kas mazāk runātu, bet vairāk darītu.

Krieviņš, vadot ierēdniecības augstāko iestādi, prasmīgā veidā audzēja savu pašpārliecinātību un reizē arī didaktiskumu. Aiz publiski redzamā tēla, kuru mēdza uzslavēt tā sauktie labas pārvaldības eksperti, slēpās arī cits – amatpersona, kas nelabprāt uzklausa kritiku un neatzīst pieļautās kļūdas.

Ar ko nodarbojas Valsts kanceleja, ja tās vadītājs tik bieži var ņemt bez­algas atvaļinājumus un ar bariņu savu kolēģu doties sniegt padomus uz bijušajām padomju republikām? Tas gan dod labus papildu ienākumus, bet, ja kāds augstākstāvošais prasa pielikt punktu šim rūpalam, diez ko labs prāts nekļūst. Un tad vēl Ministru prezidentam pakļautais Pārresoru koordinācijas centrs, kas veidots pēc Krieviņa iniciatīvas un paša vadīts, bet tagad ir kā skabarga acīs, jo Krieviņš tam vairs neredz pievienoto vērtību. Savukārt premjerministrs redz. “Kādēļ mums ir nepieciešama atsevišķa valdības vadītājam pakļauta struktūra, kas it kā kaut ko dara, ir aizņemta, bet par to neviens neko nedzird?” vaicā Krieviņš. Savukārt Kučinskis viņam prasa, kas notiek ar Valsts kanceleju, kurā strādā vairāk nekā simt cilvēku, bet nav saprotams, ar ko īsti tā nodarbojas! Tā arī Krieviņam neizdevās sapulcināt visus struktūrvienību vadītājus, lai pārliecinātu valdības vadītāju, ka kanceleja izstrādā un ievieš rīcības politiku dažādās jomās. Atšķirīga izpratne par darba metodēm pielika punktu abu augstāko amatpersonu attiecībām, un ne viens, ne otrs nevēlējās mazgāt netīro veļu publikas priekšā.

Neoficiāli zināms, ka ar bijušo Valsts kancelejas vadītāju darba attiecības grasās veidot Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kura viņu esot aicinājusi par Saeimas ģenerālsekretāru Karinas Pētersones vietā. Lai izdodas!

  1. Cilvēks. Mārtiņa Krieviņa divi tēli
  2. NOSLĒPUMS. Kam runā ministrs?
  3. Kauns. Augļotājs Ameriks 
  4. Darījums. Uzvar dāņu vīzija 
  5. Joks. Igauņi slīcina Latviju 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. спасибо друзья за белорусское море

Draugiem Facebook Twitter Google+