Dabā
Laika ziņas

Nedēļas sākumā laika apstākļi Latvijā mainīsies2

Foto: Pixabay

Nedēļas sākumā laika apstākļi Latvijā mainīsies: pirmdien Latvijai no ziemeļiem pietuvosies zema spiediena ieplaka ar atmosfēras fronti – diena būs vēl kopumā saulaina, bet mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies. Un vakarpusē, sākot no ziemeļiem, ir sagaidāmi nokrišņi – pārsvarā slapjš sniegs un lietus.

Gaiss iesils līdz +1..+6 grādiem. Rīgā nav gaidāmi nokrišņi, uzspīdēs saule, dienvidrietumu vējš brāzmās pieņemsies spēkā līdz 14 metriem sekundē un gaisa temperatūra sasniegs +5..+6 grādus.

Otrdien šī atmosfēras fronte vēl šķērsos teritoriju, līdz ar to visā teritorijā ir gaidāmi nokrišņi: naktī sniegs, slapjš sniegs, bet dienā, gaisa temperatūrai paaugstinoties, slapjš sniegs pāries lietū.

Nedēļas sākumā pūtīs mērens rietumu puses vējš, kas pirmdien, galvenokārt ziemeļu rajonos, sasniegs vēja brāzmas 15 m/s. Šajās dienās gaiss iesils līdz +1…+7, bet naktī lielākajā daļā valsts teritorijas termometra stabiņš noslīdēs zem 0, pazeminoties līdz 0…-8 grādiem.

Nedēļas vidū īslaicīgi laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, līdz ar to atkal vairāk spīdēs saule, nokrišņi nav gaidāmi, tomēr nakts laikā gaisa temperatūra var atkal pazemināties līdz -4…-9, bet dienā iesils līdz -1…+5.

Nedēļas otrajā pusē dominēs ciklonu ietekme Latvijā – biežāk debesis aizklās mākoņi. Lai gan marts jau tuvojas izskaņai, tomēr biežāk vēl varēsim novērot slapju sniegu, sniegu, kas tikai dienas laikā pāries lietū, jo arvien nakts stundās pieturēsies sals, bet dienā kļūs ievērojami siltāk.

Pirmdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā nav zemāka par -6 grādiem

Agrā pirmdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir no +1 grāda Kurzemes rietumu piekrastē līdz -6 grādiem Latgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Saistītie raksti

Mākoņi daļēji sedz Latvijas debesis, nav nokrišņu. Pūš mērens rietumu, dienvidrietumu vējš, brāzmās daudzviet līdz 8-13 metriem sekundē.

Rīgā daļēji apmācies laiks, pūš dienvidrietumu vējš 2-7 metri sekundē, gaisa temperatūra -2 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +0,5 grādiem Rucavā līdz +5,0 grādiem Rīgā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 18.martā bija +24 grādi Grieķijā un Krievijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -22 grādi Somijas ziemeļaustrumos -40 grādu Pečoras ielejā, Krievijā

LA.lv