Dabā
Laika ziņas

Nedēļas vidū iespējama pirmā rudens vētra0

Foto: LETA

Trešdienas vētra Baltijas jūrā pie Kurzemes izraisīs līdz pieciem metriem augstus viļņus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un kaimiņvalstu meteodienestu prognozes.

Ūdens līmenis Liepājā un Ventspilī varētu kāpt 80 centimetrus virs vidējā jeb pusmetru augstāk nekā otrdienas rītā, savukārt Vidzemes piekrastē jūra varētu pakāpties 130 centimetrus virs normas jeb par 90 centimetriem augstāk nekā otrdienas rītā.

Būtiski plūdi nav gaidāmi. Visticamāk, ūdens līmenis Rīgā – gan jūrā, gan Daugavā un citās saistītajās ūdenstilpēs – sasniegs pirmā jeb zemākā trauksmes līmeņa robežu.

Tā kā vējš pūtīs no dienvidrietumiem, Latvijā tas visvairāk plosīsies Kurzemes rietumu piekrastē, kur prognozētas vēja brāzmas līdz 28 metriem sekundē, un Ziemeļvidzemes piekrastē, kur gaidāmas brāzmas līdz 24 metriem sekundē.

Valsts lielākajā daļā trešdienas pēcpusdienā un vakarā gaidāma dienvidrietumu vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 17-22 metriem sekundē. Sagaidāms, ka galvaspilsētā brāzmu spēks nepārsniegs 20 metru sekundē.

Tā kā kokos vēl ir lapas, vējš lauzīs vairāk koku nekā līdzīga stipruma vētrās ziemā.

Ceturtdien vējš pierims, bet tas joprojām būs brāzmains. Naktī uz piektdienu no jauna gaidāma būtiska vēja pastiprināšanās, prognozē sinoptiķi.

Nakts uz trešdienu Latvijā paies bez ievērojamiem nokrišņiem, dienas gaitā visā valstī līs, vietām Kurzemē un Vidzemē lietus būs stiprs. Savukārt ceturtdien gaidāms pārsvarā saulains laiks.

Nākamās nedēļas vidū iespējams sagaidīsim pirmo rudens vētru

Nedēļas vidū un otrajā pusē, ciklonam aizvirzoties uz ziemeļaustrumiem, virs Latvijas pastiprināsies nākamā ciklona dienvidu mala. Ar šo ciklonu saistītās mākoņu zonas daudzviet nesīs ilgstošu lietu, kas vietām būs stiprs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognoze.

Pūtīs mēreni stiprs līdz stiprs rietumu, dienvidrietumu vējš, kas trešdienas vakarā un ceturtdienas naktī var atnest pirmo rudens vētru, kuras laikā piekrastē vēja brāzmas sasniegs 25-27 m/s.

Gaidāms mākoņains laiks un dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +10…+15 grādiem, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +5…+10 grādiem.

LA.lv