Dabā

Nedēļas vidū karstums atkāpsies, bet atkal būs klāt brīvdienās 0

Foto: LETA

Šīs nedēļas vidū karstums no Latvijas atkāpsies, bet brīvdienās tas atgriezīsies, liecina informācija Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā.

Vēl pagājušās nedēļas vidū diennakts vidējā gaisa temperatūra vietām bija gandrīz trīs grādi zem normas. Brīvdienās strauji kļuva siltāk – diennakts vidējā gaisa temperatūra jau sestdien kopumā Latvijā sasniedz +15 grādus. Tas nozīmē, ka sākusies meteoroloģiskā vasara, kas noticis gandrīz mēnesi agrāk nekā ierasts.

Svētdien vietām gaiss iesila pat līdz +27…+28 grādiem. Pirmdiena valsts centrālajos un rietumu rajonos nāca ar pērkona lietusgāzēm un vēl lielāku karstumu, termometra stabiņš pēcpusdienā pakāpsies pat virs 30 grādu atzīmes.

Turpmākajās dienās karstums pakāpeniski mazināsies. Dienvidu puses vējus pakāpeniski nomainīs ziemeļu vēji, tie būs lēni līdz mēreni stipri. Pieturēsies vasarīgi silts laiks – trešdien un ceturtdien maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +20…+26 grādu robežās, piekrastē nedaudz zemāka, bet naktī vietām termometra stabiņš noslīdēs zem +10 grādu atzīmes.

Saistītie raksti

Otrdien vēl daudzviet gaidāmas pērkona lietavas, tās pavadīs gan krusa, gan arī krasas vēja brāzmas, kas atsevišķos gadījumos var būt ļoti spēcīgas. Nedēļas vidū atsevišķos rajonos īslaicīgi līs, tomēr intensitāte nebūs liela.

Nedēļas izskaņā, pastiprinoties anticiklona ietekmei un vējiem atkal iegriežoties no dienvidiem, Latvijā no jauna ieplūdīs karstākas gaisa masas – maksimālā gaisa temperatūra atkal paaugstināsies par diviem līdz pieciem grādiem. Pērkona lietusgāžu varbūtība, salīdzinot ar nedēļas sākumu, ir mazāka.

LA.lv