×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Liepājā sumina zemeņu audzētāju vides projektu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Būs “Ķīvīšu” zemenes

Konkursā par Liepājas reģiona atkritumu poligonā “Ķīvītes”, kas atrodas Grobiņā, saražotās siltumenerģijas izmantošanas iespējām uzvarējis Liepājas Universitātes biznesa un organizācijas vadības programmas 3. kursa studentu projekts “Zemeņu audzēšana”. No kopumā desmit konkursā iesniegtajām idejām zemeņu audzēšanas projekts atzīts par perspektīvāko. Žūrija atzinīgi novērtējusi ideju par zemeņu ogu kaltēšanu.

Arī pārējās idejas, kas pieteiktas konkursā, bijušas interesantas. Projekti iesniegti par Kalifornijas slieku audzēšanu proteīna ieguvei, siltumizolācijas materiāla fibrolīta ražošanu, garneļu audzēšanu baseinā un apģērbu tīrīšanas servisu.

Apbalvoti vides projekti

Atskatoties uz ES vides programmas 15 gadu darbību Latvijā, vairākiem ar vidi saistītiem projektiem pasniegti apbalvojumi. Par valstiski nozīmīgāko projektu atzīta Zaļā sertifikāta programma. Zaļo sertifikātu piešķir lauku tūrisma saimniecībām, kas ievēro zaļās saimniekošanas principus, saudzē resursus, veido videi un vietējai kopienai draudzīgus tūrisma piedāvājumus.

Aktīvākā projekta iesniedzēja balvu saņēma Latvijas Dabas fonds, kas 15 gadu laikā īstenojis septiņus projektus. Šī organizācija apbalvota arī kategorijā “Teritoriāli apjomīgākais projekts”.

Finansiāli apjomīgāko projektu izstrādājusi biedrība “Baltijas vides forums”, kas veic jūras bioloģiskās daudzveidības monitoringu.

Inovatīvākā projekta balvu saņēma Dabas aizsardzības pārvalde par ekosistēmu pakalpojumu projektiem “Hydroplan”, kā arī Ķemeru mitrāju projektu.

 

Pret lietus mežu izciršanu

Biedrība “Zaļā brīvība” kopā ar kampaņas “SUPPLY CHA!NGE” partneriem aicina parakstīt petīciju, lai apturētu vides iznīcināšanu un pamatiedzīvotāju tiesību pārkāpumus jaunattīstības valstīs, kas piegādā produktus Eiropas lielveikalu ķēdēm.

Viena no problemātiskājām ir palmu eļļas piegāde. Lai ierīkotu palmu eļļas plantācijas, starptautiskas kompānijas Dienvidaustrumāzijā iznīcina lietus mežus, kā arī atņem vietējiem iedzīvotājiem to zemi un iztikas avotus.

Pētījuma laikā “SUPPLY CHA!NGE” pārstāvji devās uz Indonēziju un tikās ar turienes zemniekiem. To stāsti liecināja par plaša mēroga korupciju un vardarbību. Piemēram, kāds korumpēts vietējās provinces pārvaldnieks pārdevis ciemata iedzīvotājiem piederošo mežu bez viņu ziņas palmu eļļas kompānijai. Kopš tā brīža vietējiem iedzīvotājiem liegta piekļuve avotam un pat ūdens jāpērk veikalā.

Petīcija: you.wemove.eu.campaings/cepumu.

 

Ēdīsim ātri un veselīgi

Pārtikas ražotāji, kas vērīgi seko ēšanas paradumu tendencēm pasaulē, uzskata, ka nākamgad aizvien lielākā cieņā būs veselīgs uzturs, taču, pieaugot dzīves tempam, cilvēki bieži vien izvēlēsies ātri pagatavojamu maltīti, ko centīsies uzlabot, izmantojot dažādas tehnoloģijas. Tie, kuri vēlēsies apvienot ātri pagatavojamu un veselīgu uzturu, iespējams, ēdīs pārslu putras, kuras var pagatavot dažās minūtēs.

Aizvien aktuālāks kļūs arī videi draudzīgs, ērti lietojams pārtikas iepakojums, ko var attaisīt un aiztaisīt vairākas reizes. Cilvēki vairāk uzmanības pievērsīs iespējai iegādāties produktus, iepakotus tilpumos, kas ļauj tos izmantot pilnībā, nevis izsviest atkritumos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.1
Alūksne +12.9
Daugavpils +15.9
Saldus +12
Liepāja +15.0
Jelgava +12
Ventspils +14.5
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +16
+18
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+