×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

Vai Valdis Dombrovskis skatīsies izrādi “Veiksmes stāsts” un kāpēc viņu pametis biroja vadītājs (26)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pirmajā darba dienā pēc atvaļinājuma redakcijā viesojās Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos un atbildīgais arī par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgu savienību. EK augsto amatpersonu izvaicāja žurnālisti Ivars Bušmanis un Māra Libeka. Vai Valdis Dombrovskis dosies skatīties Nacionālā teātra izrādi “Veiksmes stāsts” un kāpēc viņu pametis biroja vadītājs – lasiet intervijā.

I. Bušmanis: – Vai jūs zināt, ka esat galvenais varonis Nacionālajā teātrī nupat iestudētajā izrādē “Veiksmes stāsts”?

V. Dombrovskis: – Reklāmu esmu redzējis, bet neko daudz par šo lugu nezinu.

M. Libeka: – Dramaturgs Jānis Balodis un režisors Viesturs Sīlis no “Dirty Deal Teatro” izceļas ar to, ka spēj spilgti ieskicēt mūsdienu politiskos procesus…

– 21. septembrī, kad paredzēta pirmizrāde, nebūšu Latvijā. Neizslēdzu iespēju noskatīties šo izrādi. “Visi mani prezidenti” bija interesanta izrāde, man kopumā patika tā pieeja.

– Vai, strādājot Briselē, atliek laiks arī kādam kultūras sarīkojumam, pasēdēšanai kafejnīcās?

– Jāteic, ka ļoti minimāli. Tā gan nav, ka dzīvoju tikai darbam un nekam citam laika nepietiek. Ja runājam par koncertiem, tad jāteic, ka pēdējais, kuru apmeklēju, bija Latvijas prezidentūras noslēguma koncerts. Darba stundas ir diezgan garas, līdz naktij gan tās ievelkas samērā reti. Pēdējo reizi tas notika, kad spriedām par Grieķijas finanšu problēmām, arī vairākas Eirogrupas sanāksmes, kurās esmu piedalījies, ievilkušās līdz pat naktij.

– Atceros, kad Grieķijai radās tās lielās problēmas un žurnālisti izteica bažas, ka tur jums nebūs tik viegli kā Latvijā, jo tur valda cits temperaments, jūs preses konferencē sacījāt, ka Grieķija nekur neliksies, tai savi parādi būs jāatmaksā, jo šī valsts ir bankrota priekšā. Tomēr dzīve pierādīja, ka grieķi nemaz tik viegli, kā jūs prognozējāt, nepiekāpās Briseles prasībām un dabūja arī savu labumu, nesavelkot to jostu tik cieši, kā to savā laikā izdarīja Latvijas iedzīvotāji. Kā jūs tagad uz to raugāties?

– Par to labumu varētu diskutēt. Ja mēs pavērtējam situāciju Grieķijā 2014. gadā, tad šī valsts bija atgriezusies pie ekonomiskās izaugsmes, bija radīti apmēram 100 tūkstoši jaunu darba vietu, tika pildīti budžeta deficīta mērķi. Tika plānots, ka ar zināmu piesardzības programmas palīdzību Grieķija 2015. gadā atgriezīsies pie tirgus finansējuma. Diemžēl politiskie notikumi Grieķijas attīstību ieveda citā gultnē, jo pie varas nāca citi politiskie spēki ar stipri populistiskiem uzstādījumiem. 2015. gadā mēs prognozējām, ka Grieķijas ekonomiskā izaugsme būs 2,5 procenti, bet rezultāts bija 0,3 procenti recesija, slēgtas bankas, finanšu nestabilitāte, milzīgas ekonomiskās problēmas… Tas noveda pie tā, ka patlaban Grieķija īsteno striktākus taupības pasākumus salīdzinājumā ar tiem, kuri būtu jāīsteno, lai sekmīgi pabeigtu iepriekšējo programmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Cienu Valdi Dombrovski! Atbildēt

  CIENU politiķi Valdi Dombrovski, kurš no MAZĀS Latvijas ir kļuvis par IEVĒROJAMU figūru Eiropā – ES!
  LV mēs kā sādžā, vairāk varam lepoties ar TUKŠU muldēšanu (lasi komentārus!)
  Kāpēc braucat virsū V.Dombrovskim, kurš IZVILKA valsti no …bankrota?
  .. par MĪKSTIEM, lai to pašu darītu pret LV izzadzējiem – ..???

 2. Tautieši, sūtiet Valdiņam savus VEIKSMES STĀSTUS! Īpaši tie, kas tagad jaņos. Citādi šis nudien noticēs pats savai murmulēšanai …

 3. Es nezaudēju naivas cerības, ka tādus godmaņus un dobmrovskus tomēr nosēdinās uz apsūdzēto sola un viņi saņems pēc saviem nopelniem, un saņems ļooti daudz.

  • Dombrovskis krīzes laikā valsti izvilka no bedres, tāpēc apkaunaties uzbrukt viņam!
   nepateicība – pasaules alga. Skumji.

   • Es gan sajutos kā bedrē iemests un vēl piesmiets! Trīclūpiņš- veiksmesstāstnieks turpināja vien “fiskālo konsolidāciju” un citas grāmatvedim raksturīgas manipulācijas, lai tik varētu izpelnīties silto vietiņu “zaļajās brukstalās”!

 4. Kā cilvēks viņš ir ļoti jauks.

 5. Tiem, kas necenzētos vārdos lamā Dombrovski vajadzētu padomāt, kādā purvā Latvija bija, pirms viņš sāka strādāt. Nolamāt un noķengāt ir vieglāk par vieglu , to māk visi, bet, reāli strādāt ļoti reti. Pasūtītais nomelnošanas birojs ar visiem komentētājiem strādā perfekti.

 6. par šo nelieti, par dombrovski Atbildēt

  Nelietis un tikai ir šis savienības birokrāts! … Kāpēc nav jautāts par galveno!? Par to , ka banku glābšanai nepieciešamie līdzekļi no ES Latvijas gadījumā tika ierēķināti valsts budžeta deficītā, bet Īrijas,. Spānijas un Portugāles gadījumā netika? Latvijas tauta uzņēmās banku privātās problēmas, – par to nekad nav runāys. Nelietis un tikai! Uzspļaut viņam virsū! … un visai viņa partijai. Īrijas valdība uzņēmās atbildību par problēmām un nopirka sliktos kredītus, paņemot tos projām no bankām , – un pat viņiem izdevās sarunāt, ka šie aizdotie līdzekļi netiek ierēķināti valsts budžetā. budžeta rādītāji Īrijai, Spānijai un Portugālei bija labi, salīdzinot ar LAtviju,- kuru par neveiksminieci padarīja tieši šis jampampiņš dombrovskis. Idiots, ne speciālists!

 7. Vienmēr jāatceras, ka Dombrovskis ir nelietis!!!

 8. Dombrovskis norāda: “vēlētājam ir jāparāda, ka uzstādījums par godīgu un atbildīgu valsts pārvaldi, ar kuru “Vienotība” ir nākusi politikā, joprojām ir spēkā”

  Vai tiešām tik cienījams cilvēks, kā Dombrovskis varētu liekuļot un izlikties, ka neko nav dzirdējis par Āboltiņas un Zaķa skandāliem? Tā ir ņirgāšanās par vārdu “godīgums” un abi joprojām Saeimas deputāti un Vienotības frakcijas biedri. Dombrovska kungam, vajadzētu mazliet vairāk cienīt sava eirokomisrā reputāciju pirms melot ES dalībvalsts Latvijas pilsoņiem.

 9. Pilnīgi riebjas lasīt to trīclūpiņa tukšrunu un atkal saskarties vien ar “fiskālās konsolidācijas” domāšanu! Veiksmesstāstnieciņš, komisāriņš, kangariņš!

 10. latviete savā zemē Atbildēt

  Latviešu nodevējs!

 11. Ekonomiste,ja palielinaas neapliekamo nodokli,tad celsies algas deputaatiem.

 12. kaut kas te ķeras ar komentāriem…

  Otra lieta, ka gadiem klausāmies, ka Latvijā esot zemākais nodokļu slogs, bet faktiski tas ir nenormāls pret algas līmeni. Kā slogs taču jārēķina nevis % no algas, bet gan nosakot naudas apjomu, kas cilvēkam paliek uz rokas pēc nodokļu nomaksas. Ja vidējā alga ir ap 800 EUR, no tās uz rokas ap 600 EUR, bet pat par 1 istabas īri prasa 250 EUR (bez komunāliem maksājaumiem). Savukārt pensionāriem no 300 EUR pensijas vēl atvelk nodokļus

 13. Žēl, ka par naudas un ekonomisko jautājumu risināšanu lemj fiziķi un politiķi.
  Kāpēc viņi nesaprot, ka Latvijā iekšzemes apgrozījums augtu un vairāk naudas paliktu Latvijā, ja palielinātu neapliekamo minimumu pensionāriem un mazo algu saņēmējiem. Tie taču neskriet ar savu naudas maku uz ārzemēm, bet veiktu maksājumus tepat iekšzemē. Līdz ar to palielinot iekšzemes uzņēmumu ienākumus, algas to strādājošajiem un arī nodokļu maksājumus. Savienoto trauku princips.naudas un ekonomisko jautājumu risināšanu lemj fiziķi un politiķi.
  Kāpēc viņi nesaprot, ka Latvijā iekšzemes apgrozījums augtu un vairāk naudas paliktu Latvijā, ja palielinātu neapliekamo minimumu pensionāriem un mazo algu saņēmējiem. Tie taču neskriet ar savu naudas maku uz ārzemēm, bet veiktu maksājumus tepat iekšzemē. Līdz ar to palielinot iekšzemes uzņēmumu ienākumus, algas to strādājošajiem un arī nodokļu maksājumus. Savienoto trauku princips.

 14. Žēl, ka par naudas un ekonomisko jautājumu risināšanu lemj fiziķi un politiķi.
  Kāpēc viņi nesaprot, ka Latvijā iekšzemes apgrozījums augtu un vairāk naudas paliktu Latvijā, ja palielinātu neapliekamo minimumu pensionāriem un mazo algu saņēmējiem. Tie taču neskriet ar savu naudas maku uz ārzemēm, bet veiktu maksājumus tepat iekšzemē. Līdz ar to palielinot iekšzemes uzņēmumu ienākumus, algas to strādājošajiem un arī nodokļu maksājumus. Savienoto trauku princips.

 15. Rekur talants cilvēkam vienmēr bijis-var runāt kaut pusdienu,troksnis ir bet neko tāpat nav pateicis…

  • мало того, teikumi gramatiski daudzmaz pareizi, bet “как-то вяло и без души” un pēc mājiena, ka teksts nav kasē un neietver atbildi uz jautājumu, Durdomskis to vārds vārdā atkārto cik nu reizes vajag un pirms 5. vai 6. reizes bilst “kā es jau teicu …” un tālāk to pašu.

 16. Nepārkārtos nodokļus turīgo ļaužu virzienā, kamēr ar brūnu koku
  nepatrieks izlaupītāju lobētājus…

 17. N€iroсоюз’а Komisijas priekšsēdē†āja vie†nieks vieksmes stāsta autōrs un dzīvē izvedējs Durdomskis!

Draugiem Facebook Twitter Google+