×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Runā, ka nedošot karstu kafiju

kafija_5059

Rietumeiropai pārskrējuši uztraukumi, ka, ievērojot jaunos ES noteikumus kafijas automātiem, vairs nevarēs saņemt karstu kafiju.

Taisnība ir tikai tā, ka no 2015. gada janvāra stāsies spēkā noteikumi, kas liks ražot energoefektīvākus kafijas automātus. Tie attieksies tikai uz ražotājiem, tātad uz jaunajiem kafijas aparātiem. Šos ierobežojumus ir atbalstījuši gan industrijas pārstāvji, gan patērētāju organizācijas un par regulu ir nobalsojuši visu dalībvalstu ministri, ieskaitot Latvijas.

Jaunie noteikumi paredz, ka no nākama gada pārdošanā varēs būt tikai tādi kafijas automāti, kam ir enerģijas taupīšanas iespēja (līdzīgi kā televizoriem gaidīšanas režīms). Galvenais mērķis – samazināt elektrības rēķinus.

Mājas filtra kafijas aparātam karstas kafijas uzglabāšana izolētā krūzē paredzēta maksimums piecas minūtes pēc dzēriena iztecināšanas. Tādam pašam aparātam neizolētā – stikla traukā – maksimums 40 minūtes. Espreso kafijas aparātiem karsēšanai jāpārslēdzas uz gaidīšanas režīmu pēc 30 minūtēm. Ekonomisko režīmu kā sākotnējo ražotājs būs iestatījis automātiski, bet patērētājs varēs to pārregulēt, lai kafijas aparāts ir karsts visu laiku. Uz industriālajiem aparātiem kafejnīcās šis ierobežojums neattieksies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+