Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
29. decembris, 2015
Drukāt

Cik apmeklēti ir memoriālie muzeji, un vai tos nebiedē ieejas biļešu cenu celšana? (1)

Foto - Renārs KorisFoto - Renārs Koris

Jānis Zālītis, Raiņa un Aspazijas mājas Rīgā vecākais eksperts: “Muzejs šogad bija ciet, notiek rekonstrukcija. Durvis jāver vaļā aprīļa beigās, maija sākumā. Būs jaunas ekspozīcijas, viss mainīsies. Ieejas biļešu cenu celšanu neatbalstu. Šāds valdības lēmums man uzkrita kā sniegs uz galvas. Īsti nesaprotu, kāpēc tikai memoriālajiem muzejiem, nevis visiem pārējiem, šāds cenas palielinājums. Praktiski jau cilvēkus tas neiespaidos, jau tagad daudzām iedzīvotāju grupām ir samazināta cena. Arī muzeja darbu būtiski tas neietekmēs, bet cenu celšana nekad nav pozitīva.”

 

Dace Vosa, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja vadītāja: “Mūsu muzeja apmeklētājus parasti visvairāk interesē nemainīgā ekspozīcija, mainīgās ekspozīcijas mainās reizi divos, trijos mēnešos. Šogad 11 mēnešos mūs apmeklējuši 6020 cilvēku, decembris vienmēr ir klusais mēnesis – būs kādi 200 cilvēki klāt. Nākamais gads mums ir īpašs – J. Rozentālam būs 150 gadu jubileja. Plānojam dažādas aktivitātes: izstādes, sarīkojumus, lekcijas. Jāmin, ka muzejā notiek restaurācijas darbi, un gribētos, lai tie ritētu straujāk, bet ejam uz priekšu. Runājot par ieejas biļešu cenām, jāteic, ka līdzšinējās cenas bija zemas. Skatoties, kāda ir vispārējā ekonomiskā situācija, nedomāju, ka šis cenu kāpums iespaidos muzeja apmeklētību. Runa jau ir tikai par dažiem desmitiem centu. Otrkārt, pēc eiro ieviešanas cenas mums bija izveidojušās ļoti dīvainas, nenoapaļotas. Jāuzsver arī, ka muzejs vienmēr bijis demokrātiska iestāde, kas pieejama plašai sabiedrības daļai. Mēs piedāvājam arī bezmaksas svētdienas (katra mēneša pēdējā svētdiena), kad muzeja apmeklējums ir par brīvu.”

 

Ruta Cimdiņa, Jāņa Akuratera muzeja vadītāja: “Pēc rekonstrukcijas muzeja abos stāvos būs jaunas ekspozīcijas. Apmeklētāji varēs apskatīt arī virtuvi un vannasistabu. Iekārtojam muzeja telpas, rakstām audiogidus utt. Restaurētas klavieres, lielā lustra, būs ļoti daudz, ko redzēt. Jaunās ekspozīcijas varētu palielināt apmeklētāju skaitu. Parasti gadā mums ir apmēram 5000 apmeklētāju. Domāju, ka ieejas biļešu cenas vajadzēja celt. Mēs piedāvājam ļoti kvalitatīvu pakalpojumu, par ko maksāja smieklīgu naudu. Turklāt ģimenēm ieeja muzejā no nākamā gada kļūs lētāka un senioriem nekas nemainās. Joprojām nāksim pretī arī skolēniem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat rīkojam arī akcijas, kad muzeja apmeklējums pilnībā ir bez maksas.”

 

Ieva Ķīse, Ojāra Vācieša muzeja vadītāja: “Man vienreiz bija saruna ar Imantu Ziedoni, kurš man teica, ka nedrīkst cilvēkus laist muzejā par velti. Viņš teica, ka cenām jābūt samērojamām – nedrīkst būt tā, ka muzeja ieejas biļete ir lētāka par saldējumu. Turklāt mēs arī bieži cilvēkiem nākam pretī. Nekad nav bijis tā, ka kāds paliek aiz durvīm tikai tāpēc, ka nespēj samaksāt par biļeti. Ir arī bezmaksas ieeja invalīdiem, bērniem ar īpašām vajadzībām utt. Ar iepriekšējo cenu strādāt bija gandrīz neiespējami. Mēs muzeja apmeklētājiem sniedzam ļoti daudz, viņi nebūs zaudētāji, samaksājot šo jauno cenu par biļeti. Ar vienu biļeti ir iespēja apmeklēt memoriālo muzeju, kur ir patiešām izcili ekskluzīvs piedāvājums. Ar šo pašu biļeti var apmeklēt arī citas izstādes, kuras ir muzejā un uz kurām atsevišķi biļetes nepārdodam. Turklāt šīs izstādes nemitīgi mainās. Piemēram, šobrīd te ir apskatāma Ata Ieviņa fotoizstāde, kā arī izstāde bērniem. Par to naudu sanāk ļoti plašs piedāvājums. Turklāt jāņem vērā, ka, piemēram, ģimenes biļetes no nākamā gada kļuvušas lētākas.”

 

Uzziņa

2016. gada Memoriālo muzeju apvienības muzeju cenrādis:

Ieejas biļete – 2 eiro (iepriekš 1,42 eiro).

Ģimenes biļete – 3 eiro (4,27).

Mutiska konsultācija – 3 eiro (2,85).

Rakstiska konsultācija – 10 eiro (jaunums).

Paaugstinātas cenas ekskursijām latviešu valodā, muzeju izglītojošajām programmām.

Samazināta cena ekskursijām svešvalodā.

Cenu izmaiņas attiecas uz šiem muzejiem: Jāņa Akuratera muzejs; Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs; Krišjāņa Barona muzejs; Ojāra Vācieša muzejs; Andreja Upīša memoriālais muzejs; Andreja Upīša memoriālais dzīvoklis; Andreja Upīša memoriālā māja Skrīveros; Raiņa un Aspazijas muzejs – Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Raiņa un 
Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Raiņa muzejs “Tadenava” un Raiņa muzejs “Jasmuiža”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanta apsptiežamās problēmas izvēle. Tā vietā, lai saprastu, vai šai kantorī brz remontiem vēl kas notiek. Un bez izprstnes par to, kā vispār veidojas KM muzeju cenrāži. Un par to, kas un kàdus lēmumus pieņem.

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (12)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai izdosies atņemt bagātajiem un atdot nabagiem?

Valdošā koalīcija pirmdien nāca klajā ar jaunu ideju nodokļu reformā – esot panākta vienošanās diferencēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi – ienākumiem līdz 20 000 eiro gadā IIN likme būtu 20%, no 20 001 eiro līdz 55 000 eiro – 23%, bet virs 55 000 eiro – 31%. Ministru prezidents Māris Kučinskis teica, ka šis modelis rīt tiks prezentēts Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes sēdē. Tas satracinājis turīgo ļaužu lobijus un uzņēmumu pārstāvjus. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera paziņoja, ka atsauc savu atbalstu vidēja termiņa nodokļu stratēģijai, kamēr valdība neatgriezīšoties pie Ministru kabinetā apstiprinātajām valsts nodokļu politikas pamatnostādnēm, arī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) šodien pulcējas ārkārtas sēdē, lai lemtu par savu attieksmi. LDDK līdz šim bijusi noskaņota pret lielāku IIN likmes progresivitāti.

Vai iedzīvotāju ienākuma nodoklim jānosaka lielāka progresivitāte?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (8)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+