×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Vai laukiem piesaistīt daļu Rīgas uzņēmumu ienākuma nodokļa? (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš guvis premjeres Laimdotas Straujumas atbalstu priekšlikumam uzņēmējdarbības veicināšanai mazāk attīstītos reģionos piesaistīt daļu Rīgas un Pierīgas uzņēmumu ienākuma nodokļa. Priekšlikums drīzumā nonāks Finanšu ministrijā.
 Jautāju lauku novadu domju priekšsēdētājiem, kā vērtē priekšlikumu mazāk attīstītiem novadiem piesaistīt daļu Rīgas un Pierīgas uzņēmumu ienākuma nodokļa.

Jānis Pētersons, 
Strenču novada domes priekšsēdētājs:

“Apsveicami, ka par to tiek domāts. Jo šobrīd izskatās, ka viss tiek darīts, lai mazāk attīstīto novadu iedzīvotājus stimulētu doties uz pilsētām vai, kas ir daudz sliktāk, meklēt laimi ārzemēs. Vai tad kāds brīnums, ka mums maz apdzīvotajā vietā Plāņos nācās slēgt gan skolas filiāli, gan bērnudārza filiāli. Ministrs teicis, ka ierēdņiem jau devis uzdevumu izstrādāt ierosinājumus labvēlīgākai nodokļu politikai reģionu uzņēmējiem. Bet mani māc bažas, ka to izdarīt būs ļoti sarežģīti. Ne vien Rīga un Pierīga, arī lielās pilsētas var būt pret priekšlikumiem. Mums valstī nav kārtības ar finanšu pārdali – daudzviet jāmaina attieksme. Piemēram, neviens nedrīkstētu domāt, ka Rīga pieder tikai Rīgai vai ka Ventspils jūrmala pieder tikai Ventspilij.”

Andris Kazinovskis, 
Balvu novada domes priekšsēdētājs:

“Tas nav nopietni, šāda veida pārkārtojumi atgādina viendienīšu lēmumus. Varbūt esmu pārāk kritisks, kad saku – valsts diemžēl neveic savus pienākumus, tāpēc tās teritorijas attīstība tiek kavēta. Es kā pašvaldības vadītājs iestājos par ilglaicīgu un līdzsvarotu visas valsts teritorijas attīstību, ko nodrošinātu valsts pārvaldes sakārtošana. Atsevišķu priekšlikumu jau var izspēlēt, bet vai tas sakārtos pārvaldi? Tuvojas Saeimas vēlēšanas, pēc tam nāks jauna valdība. Kurš var pateikt, ka atkal nemainīsies tautsaimniecības attīstības konceptuālās nostādnes?”

Jānis Dimitrijevs, 
Viesītes novada domes priekšsēdētājs:

“Ideja vērā ņemama, bet kā to īstenot? Mums taču ir jau rūgta pieredze ar vairākus gadus ilgstošo mēģinājumu mainīt pašvaldību izlīdzināšanas likumu. Tagad tiek ziņots par jaunu Naudiņa priekšlikumu. Protams, gaidāma smaga diskusija. Bet kritērijiem vajadzētu būt skaidriem jau līdz vēlēšanām. Vai būs? Un vai lielās pilsētas priekšlikumiem piekritīs? Protams, Viesītes novads, kur ir 4460 iedzīvotāji un kas cilvēku skaita ziņā ik gadu sarūk par 50 vai 60, būtu ļoti priecīgs, ja saņemtu papildu naudu uzņēmējdarbības veicināšanai.”

Uldis Kristapsons, 
Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs:

“Ideja ir atbalstāma. Noteikti vajadzētu kādu atbalstu, Latvijā taču katrs zina, ka pierobežas novadi tiek apdalīti. Bet vai Rīga un Pierīga izglābs novadus? Protams, ka tas nebūs pietiekami. Pagaidām kaut kā turamies tikai ar projektiem un Eiropas naudas piesaistīšanu. Iedzīvotāju piesaistīšanai, lai viņi nebēgtu projām, vajadzētu arī kaut kādas nodokļu atlaides.”

Vija Dzene, 
Aknīstes novada domes priekšsēdētāja:

“Mums kūdras ieguves ražotne ir vienīgais lielais uzņēmums. Lauku saimniecībām arī nav vajadzīgā atspēriena. Jau sen gaidām, ka valdība kaut ko izdomās, lai arī mēs, leišmales cilvēki, varētu dzīvot ar kādu skaidru perspektīvu. Vai šoreiz no paredzētā kas iznāks? Dzīvosim, redzēsim.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Naudiņš ir prātīgs vīrs, kas domā arī par reģioniem.Tomēr Rīgas bastioni ir pārāk stipri, lai viņi kaut kam tādam piekristu. Vienīga iespēja – Saeimā ievēlēt vairāk deputātu tieši no reģioniem, nevis no Rīgas un lielajām pilsētām. Bet te vajag aģitācijas darbu, tāpēc NA daudz nopietnāk jāizvērš darbs provincē.

Draugiem Facebook Twitter Google+