×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Didzis Šēnbergs: Vai Drošības policijas lēmums ir rubikveidīgo uzvara? (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Neprognozējamu destabilizāciju un draudus starptautiskajai reputācijai var radīt juridiskie džungļi, kuros policija atzīst – neesot sodāma staļinisko noziegumu pret cilvēci slavēšana. Alfrēda Rubika lēmumu nepublisko, tomēr prokuratūrai ir jāvērtē šādi juridiski jautājumi.

Pirmkārt, ne vien 1992. gada Augstākās Padomes lēmums, vēsturnieki un virkne politisku lēmumu atzīst staļiniskās deportācijas par noziegumiem pret cilvēci, bet arī konkrēti ļaudis ir notiesāti. Piemēram, tiesa atzina galvenā okupantu bendes – drošības ministra Alfona Novika – vainu konkrētos noziegumos.

Otrkārt, represijās ir konkrēti cietušie, kas ir nosaukti par “fašistu atbalstītājiem”. Nav saprotams, kā izprot Kriminālprocesa likuma 95. pantu, ja cietušo pārstāvji nav laisti lietā atbilstošā procesuālā statusā.

Treškārt, apkopotā tiesu prakse par Krimināllikuma 78. pantu – naida kurināšanu – paredz, ka jāvērtē patiesā mērķa, publiskuma pakāpes, aizskāruma pakāpes un izteikumu ietekme uz sabiedrības grupu mierīgu līdzāspastāvēšanu; kritēriji ir leģitīmi arī noziegumu noliegšanas – 74.1 panta – lietās. Vai vērtēts, ka Rubiks nav naiva novice, bet notiesāts par smagiem noziegumiem, bruņotiem valsts varas gāšanas mēģinājumiem un vada prokremliskā “Saskaņas centrā” ietilpstošu politklubu, kas vēl 2014. gadā programmā atzīst, ka dibināts “pēc kontrrevolucionārā buržuāziski nacionālistiskā 1991. gada augusta apvērsuma”, noliedz okupāciju, noliedz, ka sarkanā armija pārkāpusi Latvijas suverenitāti, inkorporāciju PSRS uzskata par “politiskās iekārtas nomaiņu miera ceļā”. Vai deportāciju slavēšana Grīziņkalnā nav vien kulminācija, izrādot jau notiesāta noziedznieka nesodāmību graut Latvijas saliedētību?

Ceturtkārt, visbīstamākais – policija nepauž kritērijus, kāpēc piesauc vārda brīvību. Kā atzīst ANO Cilvēktiesību komiteja, Eiropas Cilvēktiesību tiesa, Eiropas Padome un Latvijas judikatūra – tā ir ierobežojama, lai aizsargātu sabiedrības drošību un demokrātiju. Kāda vispār jēga 2008. gada Eiropas Savienības lēmumam “Par rasisma un ksenofobijas apkarošanu”, ka dalībvalstīm jākriminalizē genocīda attaisnošanu, ja nu aizsedzas ar vārda brīvību? Piemēram, franču tiesa aizliedz pat komiķa M’bala holokaustu skarošu uzstāšanos. Vai policija nebaidās, ka, izmantojot drošības iestāžu obstrukciju, neprātīgie skaļi nu sauks arī vācu okupācijas holokausta attaisnojumu, ka “žīdu pilna bija čeka, žīdi bija mūsu tautas locekļu apcietinātāji” (“Tēvija”, 1941. 7.03, 2. lpp.)?

Policijai un Iekšlietu ministrijai jāsaprot, ka no nesodītas mutiskas izvirtības Grīziņkalnā līdz nacionālsociālistu himnas tēva Horsta Veseļa vokāli instrumentālo kompozīciju atskaņošanai Rīgas operā patiesībā ir tikai viens solis. Jāsaprot, atklāti jāpaskaidro, jāgroza sava rīcība.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Padomju izdzimteņu kājslauķis!

 2. Ļooti labs raksts !!Atliek tikai priecāties ,ka tomēr IR Latvijā tik patriotiski,nosvērti,gudri jauni cilveki!Tad jau vēl Latvija ilgi pastāvēs.Tikai žēl.ka pie varas un teikšanas nu nekādi neatkāpjas komunisti.

 3. Re,kādi valsts likumi,ka šāds cilvēks vēl sēd Eiropas parlamentā un saņem kārtīgu atalgojumu, tajā pašā laikā itkā aizstāv LATVIJAS IEDZĪVOTĀU intereses.Kauns, riebīgums pret šo cilvēku.Ja šādi ir pie varas, tad nav jābrīnās, kas var mainīties nākotnē, varbūt te ir zināms sakars ar čekas maisu neatv;eršan vēl uz30 gadiem.

 4. HORSTA VAIZELA DZIESMA IR LIELISKS PATRIOTISKS SKAŅDARBS, UN TO TIEŠĀM BŪTU JĀĻAUJ BRĪVI ATSKAŅOT ĒTERĀ !!!

 5. Šim “Vienotības“ētikas komisijas priekšniekam vairāk vajadzētu skatīties uz savu vadošo darboņu
  izdarībām; tā partijas ģenerālsekretārs A.Kampars apzog Tukuma iedzīvotājus,nelikumīgā ceļā ieguvis
  īpašumā bijušo kinoteātra ēku,kuru vēlīgi iznomā Tukuma biliotekai par 9860 Ls mēnesī,bet otru daļu
  SEB bankas filiālei/ īres maksa konfideciāla; esot ap 12000 Ls mēn./.Uz iedzīvotāju jautājumiem atbilde
  sekojoša:“Viss ir likumīgi!“
  Tad var dziedāt:“Kas kaitēja nedzīvot!“
  Gan DP zina ko dara. Rubiks jau neattaisnoja izsūtīšanu, bet norādija ka dažiem tā bija veselīga!!!

 6. Interneta portālā “ManaBalss” ievietota Iniciatīva “PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU”, kas vērsta uz nomas maksas samazināšanu par zemi zem mājām un/vai būvēm.
  Lai likumprojektu nosūtītu izskatīšanai Saeimā, nepieciešams ar internetbankas starpniecību savākt ne mazāk kā 10 000 parakstu.

  В интернете “ManaBalss” помещена Инициатива “PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU” (Принудительный найм земли под домами или строениями), которая направлена на снижение платы за землю под домами или строениями. Чтобы законопрект принял СЕЙМ, надо через свой интернетбанк собрать не менее 10 000 подписей.

 7. Neprognozējamu destabilizāciju un draudus starptautiskajai reputācijai var radīt juridiskie džungļi, kuros policija atzīst – neesot sodāma, Latvijas veiksmes stāsta slavēšana.

 8. Nav jau pirmā reize, kad DP pierāda, ka latviešu intereses tai ir pie vienas vietas.

 9. mūsu tālie senči ar kangariem un okupantiem nestrīdējās, – viņi tos humāni un tiesiski likvidēja. Bet tad, kad pamēģināja pierādīt savu patiesību, tad tika piekrāpti un zaudēja savu brīvību…
  Un arī mums tas nav jādara. Arī mēs varam vēl pagaidām novērst savas pastāvēšanas draudus likumīgi – balsojot par latvisku Latviju Saeimas vēlēšanās – un neuzticoties LPSR AP “varoņiem”, kuri mums atnesa šādu “neatkarību”. Atcerēsimies, ka “vilks spalvu met, bet tikumu – nē”!

  • A kas tie tādi jūsu “tālie senči ar kangariem un okupantiem” ? Interesanti uzzināt kaut ko tuvāk, jo, vismaz G.Merķeļa 1797.gadā Leipcigā izdotajā grāmatā “Die Letten … ” aprakstītie sižeti un personāži ir viennozīmīgi vergi ar stabilu verga dvēseli. Bez jebkāda humānisma, tiesiskuma un likvidācijas.
   Nekā mana personīga – tikai vēstures fakti.

 10. sociāli atstumtais Atbildēt

  šodienas LATVIJAS tikums ir visu bijušo LKP CK ,, maizes kartiņas nēsētāju ,, vēl lielāka ( ,, mežonīgā kapitālisma ,, ) labsajūta un sociālās garantijas nekā kārtīga latviešu cilvēka dzīve ,, brīvā ,,Latvijā . čekas bandītus jau izrīkoja tādi Rubiki ; bet tagad ,, sausais atlikums ,, ir tāds , ka ap 500 tūkstošiem ir izdevies labprātīgi aizbraukt Rietumu virzienā par savu naudu preteji uz okupantu rēķina uz Sibiriju aizvestajiem 100 tūkstošiem !

  • Vēl ciniskāku salīdzinājumu nevarēji atrast? Varbūt painformēsi, cik no tiem 500 tūkstošiem rietumos vai ceļā uz tiem badā nomiruši un aprakti ar birku pie kājas? Varbūt pastāstīsi, kur šodien rietumos ir tādi lēģeri vai nometinājumu vietas, kur izdzīvošana ir loterija? Apkaunies!

 11. Ļoti labi atceros Rubika teikto 1991g.augusta puča laikā.Kas toreiz varēja notikt,ja tāds rubiks kaut nedēļu būtu ticis pie varas? Droši vien pakārtu savu tagadējo draugu Jāni Jurkānu.,jo toreiz tas kungs taču bija ārlietu ministrs.Cietumā rubiks nav sapratis it neko,tā kā šim būtu atkal laiks pārdomām izolētā vidē.

 12. Nenoliedzams fakts – kā bandītu barotāji 1949.gadā pārcēlās uz dzīvi un darbu Sibirijā, tā “brīvības cīnīšanās” pa Latvijas mežiem strauji nobeidzās.

 13. “Vai policija nebaidās,….” – Kopš masu slepkavas V.Veisa piemiņas plāknes Brāļu kapos tika atjaunota – vairs nav par ko baidīties, vairs par ko pie atbildības saukt?! Lai dzīvo demokrātija-visatļautība! 1991.g. sviestais bumerangs savai pagātnei, tagad atgriešas pie metējiem….Bums, ai, ai, cik sāpīgi….

 14. Demokrātija ir privatizēta un kalpo bagātnieku interesēm,bet vārda brīvība un cilvēktiesības tiek izredzētiem – slepkavām ,homoseksuālistiem, izredzētai tautai un krievijas impērijas atjaunotājiem.Liekas ka tālāki paskaidrojumi par augstāk minētiem neaizskaramajiem nav vajadzīgi.

 15. Būs atkārtots juridisks iemesls pēc pievienošanas Krievijai veikt atkārtotu deportāciju? Laikam jā jo pati Latvijas valsts ar tās varas orgāniem to secīgi ar saviem lēmumiem ir lēmusi un topošajai administrācijai atliks to tikai izpildīt! Kāpēc ne jo zeme un nami atkal paliks tukši…Būs jaunas iespējas. Paldies Vienotībai, kā varas partijai – to ko domā SC to jau Vienotīka pilda – uz šodienu varas groži un teikšana Vienotībai – sk. arī Preambulas gremdēšanu…

 16. 1938. gada ražojums Atbildēt

  Izcils raksts. Pareizs, kārtīgs latviešu cilvēks tas Šēnbergs.

Draugiem Facebook Twitter Google+