×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Nedrošos gāzes balonus aizliegs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Baltijas valstis vienojušās aizliegt ES prasībām neatbilstošo sarkano gāzes balonu pārdošanu un uzpildi no 2015. gada 1. jūlija.

Ekonomikas ministrijā (EM) sagatavotais un saskaņošanai nodotais Ministru kabineta noteikumu projekts paredz pagarināt pārejas periodu ES drošuma prasībām neatbilstošo gāzes balonu nomaiņai – termiņu no 2014. gada 1. janvāra pagarinot līdz 2015. gada 1. jūlijam. Tas skaidrojams ar to, ka Baltijas valstīs ir brīva kapitāla plūsma, gāzes balonus ved no vienas valsts uz otru un aizliegums tos izmantot vienā valstī tomēr ļautu šīs valsts cilvēkiem izmantot kaimiņvalstī uzpildītos gāzes balonus. EM Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Evita Urpena teic, ka Igaunijā pēdējais termiņš šo gāzes balonu izņemšanai no tirgus ir noteikts 2015. gada 1. jūlijs. Savukārt Lietuvā termiņš, kad no tirgus pilnībā izņems ES tehniskajām prasībām neatbilstošos gāzes balonus, vēl nav noteikts.

EM ir arī iecerējusi izveidot noteikumus, kas risinās neskaidros jautājumus par gāzes balonu īpašumtiesībām. Patlaban gāzes balonu tirgus Latvijā darbojas pēc stikla taras principa. Proti, pēc balona izlietošanas, nododot to gāzes balonu pārdevējam, pretī tiek saņemts cits, uzpildīts gāzes balons. “Nereti netiek ņemts vērā, ka gāzes balons ir tvertne, kuras iekšienē ir pietiekami liels spiediens, un ka bojājumu vai nepareizas lietošanas dēļ var notikt nelaimes gadījums ar letālām un neatgriezeniskām sekām. Izstrādājot regulējumu gāzes balonu apritei, tiktu panākta tiesiskā skaidrība gāzes balonu tirgū, kā arī tiktu definēti godīgi un caurspīdīgi tirdzniecības nosacījumi,” skaidro E. Urpena.

EM norāda – Latvijā apritē esošo 50 litru tilpuma vairākkārtēji uzpildāmo balonu (tie ražoti vēl Padomju Savienībā saskaņā ar PSRS tehniskajām prasībām) statuss tiek atzīts par nedrošu un neatbilstošu ES kvalitātes un drošuma prasībām. Šādiem baloniem būtu jāveic atbilstības pārvērtēšana. Šāda situācija ir izveidojusies ar gandrīz visiem līdz 2003. gada 1. jūlijam apritē nākušajiem 50 litru sarkanajiem baloniem. Attiecīgi arī šo balonu lietošanas risks cilvēku veselībai un dzīvībai ir daudz augstāks nekā jaunajiem baloniem, kas atbilst ES drošuma prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. …kas atbilst ES drošuma prasībām . Cik šie eirobaloni drošāki – to tikai Dievs tas Kungs zina ,bet, ka lauku tantei dziļā Latgalē (ne tikai tur),vajadzēs vai katru mēnesi mainīt šos balonunus – tas gan ir skaidrs. Tāpat ir skaidrs ka kārtējo reizi Eiropa uzvārīsies uz Latvijas nabadzības rēķina. Kā nekā no Jaunā gada būsim pilntiesīgā KOLONIJAS statusā .Varbūt kāds no komentētājiem zina ,KAS un PAR CIK iegūs no šīs “balonu reformas” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+