Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. februāris, 2016
Drukāt

Nedzirdīgie sazinās ar planšetdatoriem

seniori-plansete3

Lai uzlabotu nedzirdīgo savstarpējo saziņu un atvieglotu komunikāciju ar pārējo sabiedrību, kopš pagājušā gada šiem cilvēkiem pieejami valsts apmaksāti planšetdatori. Tos var saņemt ikviens, kuram oficiāli noteikta dzirdes invaliditāte.

“Ir arī nosacījums, ka jāizmanto valsts apmaksātie sociālās rehabilitācijas vai zīmju valodas tulka pakalpojumi – lai saņemtu labumus, klientam ir jālīdzdarbojas savu problēmu risināšanā,” piebilst Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) prezidents Edgars Vorslovs. “Datortehnoloģijas ļoti atvieglojušas saziņu – ieslēdz skaipu, un vari komunicēt,” stāsta E. Vorslovs, paskaidrojot, ka nedzirdīgie savā starpā visraitāk var sarunāties zīmju valodā. “Tomēr lielo datoru visur līdzi nepaņemsi, bet planšetes katrs nevar iegādāties – invaliditātes pensijas ir mazas.” Attēlu pārraidīšana turklāt saistīta ar lielu datu patēriņu, padarot ierīces izmantošanu dārgu. Tagad pretimnākšanu izrādījis “Latvijas Mobilais telefons”, valsts apmaksāto planšetdatoru lietotājiem piedāvājot pieslēgumu bez datu apjoma ierobežojuma par sešiem eiro mēnesī. “Nedzirdīgie var neuztraukties, ka sarunas vidū limits būs iztērēts.” Valsts finansētie digitālie saziņas līdzekļi pērn izsniegti 356 cilvēkiem, šogad – jau ap 80. Tos piešķir īpaši apmācīts LNS darbinieks, katram jaunajam lietotājam veltot apmēram stundu laika, lai izskaidrotu, kā tā darbojas. “Ja es aizeju, piemēram, pie ārsta, vai ja mani uz ielas aptur policists, es varu ieslēgt planšeti, pieslēgties tulkošanas centram, un zīmju valodas tulks man palīdz sazināties,” videozvana priekšrocības apraksta E. Vorslovs. Zvanot pa mobilo tālruni, tas nav iespējams, bet īsziņu sūtīšana notiek krietni lēnāk.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+