×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
4. februāris, 2017
Drukāt

Neesmu bliezēja. Saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti (21)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

No politikas viņai palīdz atpūsties rokdarbi, bet runās tamborēšanu necieš. Arī bliešanu ar vārdiem vai cita nozākāšanu neatzīst, jo – neved uz rezultātu. Ilgajos politiķes gados Sandra Kalniete izveidojusi savu stilu, kurā iekšējais cenzors neatslābst ne brīdi.

Pērn Sandra Kalniete paziņoja, ka nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās nepiedalīsies un no aktīvās politikas aizies. Vēl pāris gadi jānostrādā. Deputāte ik pirmdienu sēžas lidmašīnā, lai dotos uz Briseli vai Strasbūru, un ceturtdienās atgriežas mājās, kur viņu gaida dzīvesbiedrs Ansis Reinhards.

Tikko Kalniete līdz ar vēl 350 kolēģiem ievēlēja jauno Eiroparlamenta vadītāju – Eiropas Savienībā nozīmīgs notikums, tomēr jaunā ASV prezidenta inaugurācijas bungu rīboņā palicis ēnā. Ar Sandru tiekamies viņas Rīgas birojā, lai runātos gan par politikas “karstajiem kartupeļiem”, gan dzīvi pēc aiziešanas atpūtā. Intervijā atļaušos teikt “tu” – nav ko izlikties – esam senas paziņas. Vispirms Bastejkalnā top fotogrāfija žurnāla vākam – deputātei mugurā pašas šūts mētelis.

Diez vai no Eiroparlamenta politiķēm vēl ir kāda tik prasmīga rokdarbniece kā tu? Un vide tur atbilstoša, lai valkātu glītus tērpus.

Briselē ar šādiem tērpiem neizrādās, turklāt deputāta dzīve ir ļoti praktiska – rokasbagāžā ņemu līdzi divas apģērba kārtas, un maniem izšuvumiem tur nav vietas. Daļu no tiem vispār neesmu uzvilkusi mugurā. Man vairāk vajadzīgs process, nevis apģērba gabals, tā ir mana atpūta. Es pat īpaši izdomāju, kā varētu uzšūt kaut ko ļoti sarežģītu, piemēram, šis mētelis ir ar roku stepēts no kokvilnas audumiem, kurus vīrs savulaik atveda no Indonēzijas. Vienu adītu un izšūtu mēteli jau esmu uzdāvinājusi Rīgas Vēstures un kuģniecības un muzejam. Kāda tam jēga, ja stāv skapī!

Pie vaļaspriekiem vēl atgriezīsimies, tagad par jauno EP priekšsēdētāju Antonio Tajāni. Viņš nāk no Itālijas, kurai tradicionāli ir siltas jūtas pret Krieviju, savulaik strādājis par Berluskoni preses sekretāru.

Tajāni ir ne tikai itālis, bet arī pieredzējis Eiropas politiķis, un no Berluskoni partijas nāk daudzi politiķi. Mums Latvijā ir piemērs ne vienai vien partijai, kuras fonā darbojas cilvēki, par kuru nodomiem un to godīgumu es izteiktos ļoti uzmanīgi. Tas acīmredzot pieder pie nenovēršamā ļaunuma politikā.

Izšķīros atbalstīt Tajāni kā savas Tautas partijas biedru, kuru pazīstu un ar kura stiprajiem un vājajiem punktiem rēķinos, nevis vienu pilnīgi nezināmu un ideoloģiski nepieņemamas politikas pārstāvi.

No kandidātiem man, piemēram, simpatizēja Gijs Verhofstads – atceros viņa emocionālo un atklāto runu pagājušajā gadā pēc “Brexit” par ES nākotni…

Tāpēc, ka tev patīk skaisti vārdi.

Man patīk atklāta runa, un viņš teica – ja ES nemainīsies, tai draudēs sabrukums.

Kad pārstāvi vienu mazietekmīgu frakciju, vari jebko runāt, turklāt Verhofstads ir vārda meistars, bet tālāk par runāšanu viņš nav ticis.

ES visu laiku mainās un mainīsies – tā ir nenovēršama patiesība, taču bez dalībvalstu politiskās gribas nekādas reformas nav īstenojamas. Daudzas lietas, ko eiropieši gaida, apstājas tieši tāpēc, ka atšķiras dalībvalstu vēlēšanu kalendāri, jo ir lietas, kuras pirms vēlēšanām nevar darīt, kā arī atšķiras intereses un izpratne par reformām.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Vienotiba Paldies par atklatibu Tapec cienijama Balceres kundze bija spiesta aiziet.Ko tu gribi panakt, kads tavs istais merkis

 2. Eiroparlamentāriešuu darba vērtējums Atbildēt

  Ziņa pērn septemnrī. Startautiskā organizācija “VoteWatchEurope” izvērtējot pēc visiem parametriem – ierosinājumi, uzstāšanās no tribīnes, aktivitātēm, secinājuši, ka ietekmīgākie Eiropas parlamenta deputāti no Latvijas patiešām ir citi, bet Kalniete ieņem 185.vietu !

 3. Reti nepatīkama persona, iedomības kalngals.

 4. Neesmu bliezēja – sarunā teiz Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete
  =====================
  Ei nu ei! Aumež brīnos par šo …pieticību!
  Ar LTF mantas, tautas ziedojumiem – naudu, zeltlietām, gleznām un tjp. izsaimniekošanu tīri labi ‘noblieza’… Par to rakstīts vairāku avīžu rakstos, grāmatās, kā piemēram, LLU ekonomikas katedras vadītāja Ervida Grinovska (1925 – 2004) grāmatā “Lai nenosarkst Dzimtenes smilts”
  Bija arī to 100 inteliģentu sarakstā, kurus uz avīzi Atmodu atnesa čekas virsnieks nopubilcēšanai – šajā gadsimtā par to tika ziņots kādā TV 3 raidījumā… Ja tos 100 publicētu, palika tāds iespaids pēc TV3 redzētā, tad LTF centrālo ‘bodīti’ nāktos slēgt ciet…
  Izdevies ‘blieziens’ bija pret tolaik Eiroparlamenta deputātu Ģirtu Kristovski un turpmākā viņa karjerā…

 5. Jaunīb’s laikos S.K. blieza kārtīgi. Lauzt – tas nav celt. Kā sākās bliezējas-lauzējas karjera, par to interesants V.Šteina apraksts:”… bija Džemma Skulme. Viņa bija tik drosmīga, ka iedeva arī telpas, kur mums visiem tikties –Mākslinieku savienībā, kura atradās Kr.Barona ielā.Tur viņai bija sekretāre Sandra Kalniete, kura tādejādi pilnīgi nejauši nonāca mūsu pulciņā un vēlāk kļuva par lielo izkomandieri. Ja mēs būtu atraduši citu satikšanās vietu, tad arī S. Kalnietes frontes vadībā nebūtu. Toreiz šīs telpas mums bija ļoti nepieciešamas kā satikšanās vieta, bet, raugoties no šodienas, tā bija milzu kļūda, ka mēs aizgājām uz tām telpām, bet vēl lielāka kļūda bija, ka mēs pārcēlāmies uz Rakstnieku Savienības telpām. Šīm telpām līdzi kā bezmaksas pielikums nāca “peteri”, “škapari”, “vulfsoni”, “kalnietes” un visi pārējie reformkomunisti, kurus LKP CK un VDK tik intensīvi iesaistīja LTF pārnemšanā. Protams, ne jau telpas mūs glābtu no reformkomunistu uzbrauciena, būtu citi “škapari” un citas “kalnietes” jeb “ēlertes”, bet katrā ziņā nacionālais virziens LTF būtu saglabājies un nenotiktu šī, gandrīz totālā, LTF pārņemšana.” Latvijas Tautas Fronte: Mīti Apvērsumi Nodevības (LTF organizatora un dibinātāja pārdomas un secinājumi)

 6. Vai tas nebija Jaunais Laiks, kas Kalnieti paņēma savās rindās par “vadzvaigzni”?

 7. Partijas lielākā kļūda bija Āboltiņas ievēlēšana par partijas vadītāju, savas valdības gāzšana šīs kļūdas likumsakarīgs rezultāts. Partija nespējīga novērtēt pat savus , it ķā redzamākos biedrus, ar savu zemo intelektu nekad nespēs veikt kaut ko valsts interesēs.

   • XY čerez pļečo !

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

     Ar tik (tavu!) neredzēti augstu IQ gan nevajadzētu kavēt savu bezgala vērtīgo laiku, rakstot šedevru cienīgus komentārus prastā zemnieku avīzē! Tavam ģēnijam nostāties blakus spēj tikai Kiseļovs, “Krasnaja Zvezda” un “Kremļovskaja Pravda”! Vai nu tu esi 13 gadīgs tīnis no kādas vārtu rūmes vai attīstībā atpalicis daunis? Paskaties spogulī!

     • Spogulī apskatījos. Ietilpstu.
      Kur varētu apskatīt tos tavus 3 čomakus ar
      dīvainajām kļičkām(mangoļi?):
      “Kiseļovs”, “Krasnaja Zvezda”, “Kremļovskaja Pravda”?
      Gribētu pats salīdzināt.
      Kāpēc nomainīji niku no “kurlais” uz
      “Tāmnieks/luterānis” un ko nozīmē saīsinājums ” KO ?” ?

 8. Vienotībai pat mainīšanās vairs nelīdzēs!

 9. Pilnīgi pietiek jau ar kategorisku progresīvā ienākuma nodokļa noraidīšanu! Daudz patīkamāk taču ir SAMAZINĀT iedzīvotāju ienākuma nodokli saviem milzīgajiem ieņēmumiem! Kaut vai par vienu procentu!

 10. Bez komentāriem!

 11. Vēl tikko tikko auseklīšus uz rokām nēsēja, vēl tikko tikko politiķis (AP deputāts) bija cienījama profesija.
  Kā 25 gados varēja no tik zemu krist? Apbrīnojama vēstures atkārtošanās jeb, kas no vēstures (1920-1934) nemācas, to vēsture pārmāca?

  • tā bija 80.-90.gados Atbildēt

   Par cienījamiem(“gaišie spēki”) viņi paši sevi reklamēja !
   Nebija nekādu iespēju viņu reklāmai oponēt – radio, TV,
   “brīvās” avīzes bija boļševiku rokās un nekādu kritiku
   nelaida cauri.
   Laikrakstu “Pilsonis”(“Pavalstnieks”) veikli nolikvidēja, jo
   tam jau nebija LKP CK finansējuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+