Latvijā
Rīga

Neesot nevienas zīmes, kas aizliedz rāpties Brīvības piemineklī! Norvēģis pārspēj rekordus1

Kadrs no video

Pirms pāris dienām kāds Rīgas viesis parūpējies par visai amizantu situāciju Brīvības pieminekļa pakājē. Kamēr galvaspilsētas kārtības sargi patrulējuši vienā pieminekļa pusē, vīrietis veikli rausies augšup pa otru. Par laimi, šos notikumus piefiksējuši darbinieki, kuri pilsētas ielas vēro caur kameras aci. Informācija nekavējoties tika nodota policistiem, un kāpējs tika apturēts, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

“Šeit nav nevienas zīmes, kas aizliedz kāpt piemineklī,” – skanēja vīrieša arguments par to, kāpēc viņš bija iedomājies uzrāpties Latvijas nacionālajā simbolā. Pārrunu laikā noskaidrots, ka vīrietis ir no Norvēģijas, tāpēc uz notikuma vietu izsaukti tūrisma nodaļas darbinieki.

Sākotnēji viņš savu vainu noliedza un argumentēja to, ka neesot zīmju, kas to aizliedz, taču vēlāk atzina, ka izdarījis pārkāpumu: “Bet, runājot par pieminekli, es ļoti atvainojos. To tiešām nezināju. Es to patiešām nožēloju. Ja kāds atbrauktu uz Norvēģiju un izrīkotos līdzīgi, mums tas arī nepatiktu.”

Neatkarīgi no tā, ka šis kungs pavisam nejauši pārspējis daudzu kāpēju iepriekš uzstādītos augstuma rekordus, ņemot vērā viņa uzvedību un atvainošanos, šis incidents viņa maciņā iecirtis vien 100 eiro lielu robu.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv